Stanowisko bez konkursu i 100 tys. zł rocznie. Córka posła Piotrowicza robi karierę na Podkarpaciu

Była adwokatem, a od roku pracuje jako prokurator rejonowa w Krośnie. Jak ustalił "Super Express", Barbara Piotrowicz, córka posła PiS, przez rok zarobiła na tym stanowisku blisko 100 tys. złotych.

Barbara Piotrowicz została powołana w połowie września ubiegłego roku na stanowisko prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie. Córka posła Piotrowicza z PiS [prokuratora stanu wojennego - red.] nominację otrzymała od prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego.

Teraz, jak dowiedział się "Super Express" w prokuraturze okręgowej w Krośnie, miesięczne wynagrodzenie prok. Piotrowicz wynosi 8,2 tys. złotych. Jak łatwo policzyć, przez rok zarobiła 98,8 tys. złotych.   

Stanowisko bez konkursu

Adwokat i radca może zostać powołany na stanowisko prokuratora, jeśli co najmniej przez trzy lata wykonywał ten zawód. Jak ustaliła rzeszowska "Gazeta Wyborcza",  Barbara Piotrowicz została powołana na podstawie art. 80 ustawy o prokuraturze. Przepis ten daje możliwość powołania kandydata wskazanego we wniosku prokuratora krajowego bez przeprowadzenia procedury konkursowej.

Warto przypomnieć, że Stanisław Piotrowicz chętnie oskarżał PO o nepotyzm. - Państwo prawa w waszym wydaniu to państwo korupcji, rozkradania, nepotyzmu - grzmiał ponad rok temu z mównicy sejmowej poseł PiS, w czasie debaty nad przedstawionym przez partię rządzącą audytem rządów PO-PSL.

Stanisław Piotrowicz to prokurator ze stanu wojennego i członek PZPR do 1989 r.. Dziś jest przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.