Komentarze (70)
Rząd chce zmian w obronie koniecznej. Ale w projekcie zepsuto wszystko, co tylko się da
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • popijajac_piwo

  Oceniono 7 razy 3

  W Wolsce należy się upewnić, że zwłoki włamywacza nie wypłyną...

 • goomisch

  Oceniono 9 razy 3

  A nie prościej jest napisać, że napadnięty/świadek napaści ma prawo do użycia wszelkich dostępnych środków w celu odparcia ataku na siebie, osoby postronne lub mienie i stosowanie tychże do momentu ustania zagrożenia. Z drugiej strony agresor pozbawia się wszelkich praw od momentu rozpoczęcia ataku do momentu ustania z własnej woli (przez to rozumiem wyłacznie poddanie się a nie np. ucieczkę) lub wymuszone przez działania podjętej przez napadniętego (czyli obezwładnienie, trwałe uszkodzenie, śmierć w dowolnej kolejności).

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 2 razy 2

  Zero będzie zawsze zerem,nawet jak się podwójnie udziela. Jak taki koś mógł dostać stołek i min.sprawiedliwości i gen.prok.?

 • Retro Hultaj

  Oceniono 2 razy 2

  No to i Prokuratoria Generalna RP teraz zostanie "przewietrzona"

 • Oceniono 10 razy 2

  Są wady, bo jest kombinowanie. A dlaczego? A dlatego, że jak mawia Korwin za rozwiązywanie tego typu problemów wzięli się ludzie od robienia problemów. Sprawa prosta, znieść granicę obrony koniecznej i po sprawie. Broniłem się, więc nie odpowiadam karnie, ani cywilnie. Proste. I nie rozróżniać, czy w domu, czy w sklepie, czy w burdelu za przeproszeniem.

 • wilenski11

  Oceniono 3 razy 1

  tu jest Polska, tu rządzą cwaniaki, złodzieje, oszuści itd., wszystko co robią jest doraźne i dla własnej korzyści, tu zawsze będzie syf

 • janrobin2015

  Oceniono 8 razy 0

  'Skoro zaś łamie prawo, np. przez użycie noża do obrony przed włamywaczem, to... włamywacz sam ma w tej sytuacji prawo do obrony koniecznej przed broniąca się osobą.' Niezla bzdura- gosc ktory probuje sie wlamac albo juz sie wlamal jest PRZESTEPCA. Ponosi ryzko ze czyn ktorego sie dopuszcza moze go drogo kosztowac. Rozumiem ze np. taki wlamywacz moglby w teorii zostac skazany za wlamanie lub jego probe I uniewiniony za zabicie gospodarza bo dzialal w ramach obrony koniczenej (gospodarz chcial bronic swojej wlasnosci). Nonsens.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX