Tylko TVP znała szczegóły wizyty Antoniego Macierewicza w USA? Pytamy MON

Korespondenci RMF FM, Polsatu i TVN-u nie znali szczegółów wizyty Antoniego Macierewicza w Stanach Zjednoczonych - podaje "Press". Resort tym doniesieniom zaprzecza.

Korespondent RMF Paweł Żuchowski twierdzi w rozmowie z "Pressem", że biuro prasowe MON nie informowało go o szczegółach ostatniej wizyty ministra Antoniego Macierewicza w Stanach Zjednoczonych.

Dziennikarz miał m.in. nie zostać poinformowany o planowanych rozmowach Macierewicza w CIA i spotkaniach z przedstawicielami firm zbrojeniowych. Informacji takich mieli nie otrzymać również korespondenci Polsatu i TVN-u. Według "Press" o spotkaniach wiedziała tylko korespondentka TVP.

MON zaprzecza

- Komunikaty MON dotyczące spotkań organizowanych przez MON otwartych dla mediów były przekazywane do publicznej wiadomości oraz w zapowiedziach na mediach społecznościowych - mówi w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Tak rzeczywiście było, MON nie informował jednak wcześniej o tych spotkaniach, w których reporterzy uczestniczyć nie mogli. Resort publikował komunikaty już po ich zakończeniu.

- Czy dziennikarze TVP mieli jakiekolwiek informacje dotyczące spotkań pana ministra, których nie mieliby dziennikarze TVN, Polsatu? - pytamy wobec tego.

- Wszyscy dziennikarze mieli taki sam dostęp do informacji związanych z udziałem pana ministra w poszczególnych spotkaniach - twierdzi ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

ZUS już dawno zbankrutował. Mamy trzy warianty, jak się zabezpieczyć na starość [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 4]