Doradza Dudzie ws. reformy sądów, znalazł się na celowniku prokuratury. "To atak na prezydenta"

Dziennikarze Radia RMF FM ustalili, że na celowniku prokuratury znalazł się prof. Michał Królikowski. Królikowski doradza prezydentowi Andrzejowi Dudzie ws. ustaw, które mają zreformować sądownictwo. Mecenas traktuje tę sytuację jako atak na prezydenta.

Według informacji RMF, prokuratura w Białymstoku bada powiązania finansowe prof. Królikowskiego ze spółką paliwową, która figuruje w śledztwie dot. wyłudzeń VAT-u. 

"Działania (prokuratury) rozpoczęły się, gdy w mediach pojawiała się informacja, że to mecenas Królikowski pracuje dla prezydenta przy przygotowywaniu ustaw reformujących sądownictwo" - podało radio.

Michał Królikowski: To atak na prezydenta

Właśnie przed chwilą dowiedziałem się z mediów o tym, że prokuratura prowadząca sprawę jednego z moich klientów, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, po podjęciu przeze mnie współpracy z prezydentem podjęła działania, które miałyby mnie zdyskredytować, a nawet prowadzić do postawienia zarzutów o pranie brudnych pieniędzy

- komentował na gorąco Królikowski, w rozmowie z branżowym portalem 300polityka.pl.

- Dziennikarze posiadają ponoć kopie z akt postępowania przygotowawczego, co samo w sobie, jeśli jest prawdą, jest skutkiem naruszenia tajemnicy śledztwa. A ze względu na zreferowaną mi treść tych dokumentów, musiały one powstać pod koniec zeszłego tygodnia, bowiem odnoszą się do zdarzeń procesowych ze środy - mówił. I dodał:

Nie mogę potraktować tego inaczej jak zamach na moją wiarygodność, a tak naprawdę atak na prezydenta przez środowisko, które optowało za rozwiązaniami ustaw reformujących sądy, ostatecznie zawetowanych przez prezydenta. 

Cała rozmowa na portalu 300polityka.pl.

Weto Andrzeja Dudy do ustaw PiS

Przypomnijmy: w lipcu prezydent Andrzej Duda zawetował dwie pisowskie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Wcześniej na ulicach polskich miast odbywały się wielotysięczne protesty w obronie sądów. Duda podpisał trzecią z kontrowersyjnych ustaw: tę o ustroju sądów powszechnych. Czytaj więcej na temat weta i ustaw >>>

Jarosław Kaczyński, komentując weta, nazwał je "poważnym błędem". PiS powtarza, że chce zmian w sądach, zaś Polska Fundacja Narodowa wystartowała z kampanią w sprawie reformy. Akcja wymierzona jest też w sędziów. Fundacja finansowana jest z pieniędzy spółek skarbu państwa.

Zobacz też: Dziwne billboardy "promują" Polskę w... Polsce. 9 minut grillowania polskiej Fundacji Narodowej [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: