Rasistowskie przemówienie senatora PiS. Te słowa naprawdę padły w polskim Senacie

Senator PiS Waldemar Bonkowski wypowiedział się dziś na temat przyjmowania uchodźców. Ten polityk, znany głównie z nazwania protestujących ws. sądów "bolszewickimi upiorami i ubeckimi wdowami", tak się rozpędził na mównicy, że aż został upomniany za słownictwo.

- Ja myślę, że opatrzność boska nad Polską czuwała, że PiS przejęło rządy - mówił senator Waldemar Bonkowski z PiS na pierwszym posiedzeniu po wakacjach. - Byście nam tu zafundowali piekło, gdybyście wpuścili tu tę kulturę. Tych ludzi nie da się ucywilizować - stwierdził.

Miał na myśli muzułmańskich uchodźców. Jak tłumaczył swój rasizm? Stwierdził, że był "tam" i widział. "Tam" oznaczało w tym przypadku Półwysep Arabski i Egipt. 

Może by Sejm zafundował opozycji totalitarnej wycieczkę do Kairu, a nawet jeśli nie chcą, to do Ziemi Świętej. I wystarczy, że pojadą do Ejlatu i przejściem granicznym z Ejlatu do Akaby... Nie chcę obrazić polskich chlewni. Jak byście z salonu weszli do chlewa. Nie! Bo w polskich chlewach jest czysto

- nakręcał się senator. - Jeśli myślicie, że ci ludzie są nas w stanie ubogacić kulturowo, to współczuję - dodał.

- Pojedźcie sobie, zobaczcie - radził senatorom polityk PiS.

Ja byłem kilka lat temu i byłem teraz. Myślałem, że coś się polepszyło. Jeszcze jest gorszy... Jest brud, brud i brud. Powiem nawet kolokwialnie: syf, kiła i mogiła. Tych ludzi się nie da ucywilizować

- mówił podniesionym głosem.

- Panie senatorze, trzeba się liczyć ze słowami - upomniał go prowadzący posiedzenie.

Senator przeszedł wtedy do zaskakującego porównania. - Chcę wam przypomnieć, że w '39 r. też byliśmy sami. I co? Też mieliśmy podjąć współpracę, tak jak niektóre kraje? Z Hitlerem podjąć współpracę? - w ten sposób nawiązał do tego, że możemy być osamotnieni w UE.

Kim jest senator PiS Waldemar Bonkowski?

Bonkowski nie jest szerzej znany. Ostatnio było o nim głośno, gdy zabrał głos na temat protestów w obronie niezależności sądów, które odbywały się w całym kraju.

- Obserwuję kto tam chodzi na te demonstracje. Tam chodzą stare upiory bolszewickie, ubeckie wdowy chodzą, oczadzeni chodzą i chodzą jeszcze pożyteczni idioci, panie Borusewicz - Bonkowski zwrócił się do wicemarszałka z PO, Bogdana Borusewicza. - Był pan dla mnie autorytetem. Chodziłem na demonstracje w Gdańsku, na wszystkie. A dziś pan się chyba pogubił - zakończył.

Więcej o:
Komentarze (683)
Senator Waldemar Bonkowski wygłosił rasistowskie przemówienie
Zaloguj się
 • homo_lupus

  Oceniono 147 razy 115

  Waldemar Bońkowski
  Uzyskał wykształcenie zasadnicze zawodowe w zawodzie stolarz-tapicer.
  Od początku lat 90. działacz Porozumienia Centrum. Bez powodzenia z ramienia PiS kandydował w wyborach parlamentarnych w 2001, 2005, 2007, 2011.
  W 2006 został wybrany na radnego sejmiku pomorskiego III kadencji. Mandat utracił w 2010 na kilka miesięcy przed końcem kadencji, kiedy to został prawomocnie skazany na grzywnę za podżeganie do poświadczenia nieprawdy w dokumencie.

  nie mam nic do dodania

 • freud1

  Oceniono 100 razy 72

  Hitler, 39, osamotnienie, syf, kila i mogila.
  Lepiej pan senator nie mogl opisac kaczelnika i obecnej sytuacji Polski.
  Ze co, ze mnie ponioslo? To i tak pikus przy wypowiedzi "pana senatora".

 • geomk

  Oceniono 80 razy 54

  Za to pan senator ubogacił nas kulturowo że ho ho.

 • takaprawda2014

  Oceniono 82 razy 44

  Wystarczy pojechać do POLSKIEGO lasu zobaczyć że POLACTWO KATOLICTWO zostawiło tak taki sam syf jak arabska dzicz u siebie.

 • zlappande

  Oceniono 61 razy 39

  bonkowski mowi o 7 tysiacach uchodzcow - wal-dus przypominam ci jolopie, ze Niemcy w latach 80tych goscili milion polskich imigrantow z pokazna gromada zuli, kombinatorow, gwalcicieli, zlodziei i oszustow
  czy myslisz, ze pis powinien wyplacic Germanii jakies odszkodowania ?

 • pissucks

  Oceniono 50 razy 34

  Kiedyś senator, to był ktoś. Obecnie, sami popatrzcie, jaki prymitywizm kala tę izbę...

 • smoothcriminal007

  Oceniono 41 razy 31

  Mieszkam w Kanadzie od 30 lat. Otoczony jestem mnostwem innych narodowosci.W sklepie, pracy czy podrozy w komunikacjii jestem otoczony zlepkiem kolorow i innych jezykow. Moje dzieci bawia sie w parku ze wszystkimi i one juz nie "rozpznaja" roznic i dla nich to swiat wlasnie taki jest. Wszysztko zaczyna sie w szkole. Dzieci od najmlodszych lat ucza sie akceptacjii. A Polacy mieszkajacy w Ameryce polnocnej (Stany i Kanada) ktorzy mysla inaczej (jak ten pan posel z PIS) to w wiekszoci ci ktorzy tu funkcjonuja bez angielskiego jezyka, pomiedzy polskim kosciolem, polska apteka, i polski sklep! Pozrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX