Beata Szydło w "Rozmowach Niedokończonych". Rydzyk: Wiele od pani zależy. Szydło w śmiech

Beata Szydło była najpierw gościem TV Trwam, a późnym wieczorem - wraz z Beatą Kempą - pojawiły się w Radiu Maryja. Rozmowę prowadził sam założyciel radia, ojciec Tadeusz Rydzyk. Było o wstawaniu z kolan, aborcji, a nawet szczepionkach.

- Da się tą dobrą zmianę przeprowadzić czy nie? Nie wiem, czy to jest sterowane, ale to szkodzenie... brak rozmów merytorycznych, miłości ojczyzny... Gdy patrzę na to... wygląda jakby piąta kolumna. To nie jest zorganizowane, a jednak zorganizowane - zagaił Rydzyk. Mówił też o "ciągłym ataku" na rząd PiS w mediach i "działaniach z zewnątrz".

- Myślę, że to się dzieje, to jest zdenerwowanie za to, że zaczęliśmy powstawać z kolan - stwierdził duchowny. Zanim dał dojść gościom do głosu, Rydzyk perorował o "niszczeniu rodziny, wiary, kultury". - Czy my damy radę? Proszę się nigdy nie łamać. Od pani bardzo dużo zależy - powiedział. Wtedy w tle słychać było śmiech Szydło. 

Rydzyk: w internecie zatrudniona jest armia

Rydzyk mówił, że po wecie prezydenta Dudy wielu słuchaczy dzwoniło i pytało, co się stało. Apelował o zjednoczenie w obozie rządzącym. W końcu Szydło udało się dojść do głosu.

- Naszym problemem jest to, że daliśmy się podzielić. Ci, którzy chcą, żeby Polskę złamać, stosują takie metody, by to była wściekłość i podział taki, ogromny - powiedziała premier Szydło.

- Media są bardzo silne. W internecie zatrudniona jest armia, żeby ten hejt, żeby była dezinformacja - Rydzyk szybko przeszedł do kolejnego tematu.

- Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia reformy medialnej - wtrąciła Szydło.

- Ale to trzeba szybko, bo już dwa lata! Mamy media niepolskie. Oni zmieniają naszą mentalność - załamywał ręce Rydzyk i ubolewał nad falą hejtu na Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobrę oraz Jana Szyszkę. 

Sprawa aborcji? "To walka dobra ze złem"

- A jak ze sprawą życia? Są zbierane podpisy, żeby nie dopuszczać do zabijania dzieci, do eugeniki. Unia Europejska będzie szalała - ojciec Rydzyk narzucił szybkie tempo.

- To jest walka dobra ze złem - odezwała się Beata Kempa. Konkretów jednak, dotyczących zaostrzenia przepisów aborcyjnych, nie podała, podobnie jak Szydło. Zamiast tego przeszła do zapewnień, że Polska ma być nie tylko dla elit, tylko dla wszystkich Polaków.

"Dwie Beaty się modlą"

- Jak panie dajecie radę? Przecież to jest straszna praca - martwił się Rydzyk. - Czy kobiety są takie silne? - dodał.

- Dajemy radę - roześmiała się Szydło.

Rydzyk: A wy modlicie się? 

Szydło: My, siedzące przy tym stole, modlimy się. Dwie Beaty się modlą. To wsparcie na pewno dodaje nam sił.

Premier uzupełniła, że sił dodaje jej też wsparcie ludzi. 

Antyszczepionkowiec apelował do Beaty Szydło

Rozmowy w TV Trwam i Radiu Maryja były bardzo długie. Szydło zapewniała też między innymi: "my jesteśmy ogromnymi entuzjastami Unii Europejskiej, wiemy, jaką wartością jest bycie w zjednoczonej Europie". 

Ze swoimi pytaniami dzwonili też słuchacze. Pani, przedstawiająca się jako ginekolog, na antenie TV Trwam prosiła o zaostrzenie przepisów aborcyjnych. Omijanie tematu aborcji przez PiS skrytykował słuchacz, który dodzwonił się do Radia Maryja mówił, że PiS w tej walce "stoi po stronie zła". 

Z kolei inny mężczyzna pytał, czemu minister rządu PiS popiera obowiązkowe szczepienia. - Moim zdaniem szczepienia są potrzebne. Nie lekceważymy jednak tych, którzy domagają się prawa do nieszczepienia swoich dzieci. Odbyło się spotkanie KPRM. Będziemy się starać pogodzić te dwa stanowiska - odpowiedziała Szydło.

Inna słuchaczka stwierdziła, że ludzie dzielą się według tego, czy oglądają TVP, TVP Info czy też TVN, Polsat czy "Ucho prezesa", zaś ludzie, którzy nie mają czasu śledzić "Wiadomości", nasiąkają propagandą.

ZOBACZ TEŻ: Duda mówi, dlaczego trzeba zmienić konstytucję

Więcej o: