Klub PiS powiększył się o dwie posłanki. Jedna zapewniała, że nie dołączą do Kaczyńskiego

Była posłanka ruchu Kukiz'15 Anna Siarkowska oraz Małgorzata Janowska dołączyły do klubu parlamentarnego PiS. Wcześniej obie tworzyły sejmowe koło Republikanie.

Informację o przejściu posłanek zamieścił na Twitterze szef klub PiS Ryszard Terlecki. Co ciekawe, we wpisie nie znalazły się nazwiska parlamentarzystek. - Wchodzimy do Zjednoczonej Prawicy po to, żeby środowisko republikańskie wreszcie mogło być razem - tłumaczyła Siarkowska podczas spotkania z dziennikarzami.

Anna Siarkowska i Małgorzata Janowska weszły do Sejmu w 2015 roku z list ruchu Kukiz'15. Po wyborach do klubu Pawła Kukiza dołączyła jedynie Siarkowska, opuściła go jednak w lutym tego roku. Janowska przez cały ten czas była posłem niezrzeszonym.

Jeszcze w lutym Siarkowska zapewniała na łamach "Naszego Dziennika":

"Na pewno nasze miejsce nie jest w PiS. Nie myślimy o przystąpieniu do Prawa i Sprawiedliwości ani do klubu parlamentarnego, ani tym bardziej do tej partii".

Powodem jej odejścia z klubu Kukiz'15 miał być natomiast "kryzys zaufania".

Nieoficjalne informacje o możliwym przejściu posłanek z koła Republikanie do PiS-u pojawiły się już w zeszłym tygodniu. Siarkowska skomentowała wówczas jedno z takich doniesień na Twitterze słowami: "Ludzie to mają wyobraźnię".

Sejmowa arytmetyka

Po zmianach klub PiS liczy w sumie 236 posłów. Drugi pod względem wielkości jest klub PO, liczący 136 posłów. Klub Kukiz'15 tworzy 32 parlamentarzystów, Nowoczesnej - 27, a PSL - 15.

W Sejmie są jeszcze dwa koła (Unii Europejskich Demokratów oraz Wolni i Solidarni - odpowiednio 4 i 3 posłów) oraz 7 posłów niezrzeszonych.

Dziwne billboardy "promują" Polskę w... Polsce. 9 minut grillowania polskiej Fundacji Narodowej [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: