"Newsweek": Szydło może stracić stanowisko. "Beata jest posprzątana, jej już nie ma"

Na stanowisku premiera może dojść do zmian - informuje "Newsweek". Premier Beatę Szydło miałby zastąpić prezes PiS Jarosław Kaczyński. Szefowa rządu wcześniej zaprzeczała, że odejdzie ze stanowiska.

Premier Beata Szydło wkrótce może stracić stanowisko - podaje "Newsweek". "Beata jest posprzątana, już jej nie ma" - mówi w rozmowie z tygodnikiem polityk z otoczenia prezydenta Dudy.  Rozmówcy tygodnika twierdzą, że Szydło jest "zmęczona, psychicznie i fizycznie". W Prawie i Sprawiedliwości mówi się o dwóch scenariuszach. Pierwszy z nich zakłada wniosek grupy posłów PiS o konstruktywne wotum nieufności i zaproponowanie na miejsce Szydło kandydatury prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Ten wariant wydaje się jednak mało prawdopodobny.

Według drugiego scenariusza Szydło miałaby sama złożyć dymisję. To, jak podaje "Newsweek", z punktu widzenia Kaczyńskiego mogłoby być ryzykowne. Prezydent Andrzej Duda, powierzając misję tworzenia nowego rządu, mógłby stawiać warunki dotyczące obsady.  Beacie Szydło w zamian miałby zostać zaproponowany m.in. start w eurowyborach w 2019 r. i stanowisko wiceszefowej europarlamentu.

Szydło: Nie jestem zmęczona

Politycy PiS wielokrotnie zaprzeczali informacjom o planowanym odejściu premier Beaty Szydło ze stanowiska. Te spekulacje pojawiają się już od dłuższego czasu. Sama Szydło w niedawnym wywiadzie dla TV Republika zaprzeczała, że poda się do dymisji. - Nie jestem zmęczona i nie jestem wypalona - podkreśliła.

Również zdaniem publicystów informacje o dymisji Szydło nie wydają się obecnie prawdopodobne. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Oto skutki afery z reparacjami. Będziemy jeździć z paszportem na Open'era? [MAKE POLAND GREAT AGAIN]