Pięć partii spotkało się z prezydentem Dudą. Kancelaria pokazała zdjęcia. "Znajdź różnicę"

Pięć spotkań, pięć serii zdjęć. Kancelaria prezydenta opublikowała fotografie z dzisiejszych spotkań w sprawie reformy sądów. Od razu w oczy rzuca się pewien szczegół.

- Znajdź różnicę. I niech jeszcze raz usłyszę, że w Nowoczesnej kobiety są marginalizowane - napisała na Twitterze posłanka tej partii, Joanna Scheuring-Wielgus. Na dowód pokazała zdjęcia z dzisiejszych spotkań. Rzut oka wystarczy, że kobiety przeważały jedynie w reprezentacji Nowoczesnej. 

Zobacz wszystkie zdjęcia ze spotkań >>>

Z Andrzejem Dudą o sądach

Delegacje największych ugrupowań spotkały się z prezydentem Andrzejem Dudą, by przedyskutować reformę sądownictwa. Przypomnijmy: mimo protestów opozycji i ulicznych demonstracji PiS przeforsował w parlamencie swoje ustawy zmieniające wymiar sprawiedliwości. Zawetował je prezydent Duda. Teraz - pod koniec września - ma przedstawić swoje projekty.

Nowoczesną reprezentowali na spotkaniu w pałacu Ryszard Petru, Barbara Dolniak, Katarzyna Lubnauer i Kamila Gasiuk-Pihowicz. Z ramienia PiS u Dudy pojawili się: Ryszard Terlecki, Andrzej Mularczyk, Beata Mazurek oraz Stanisław Piotrowicz.  Z PO przyszli Grzegorz Schetyna, Sławomir Neumann oraz Borys Budka. Kukiz'15 na konsultacje z prezydentem wysłał czterech posłów - Stanisława Tyszkę, Tomasza Rzymkowskiego, Jerzego Jachnika oraz Grzegorza Długiego.

Więcej o: