"Sąsiedni pokój, cichy strzał w skroń". Dyrektor biura wojewody lubelskiego o Michale Bonim

"Sąsiedni pokój, cichy strzał w skroń. Tak kiedyś załatwiano sprawy honorowo" - tak dyrektor biura wojewody lubelskiego Tomasz Sonntag napisał o Michale Bonim. Wpis szybko usunął, ale musiał się tłumaczyć.

O co chodziło urzędnikowi wojewody? Chciał skomentować wypowiedzi europosła PO Michała Boniego z niedawnej debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim. Boni mówił m.in., że PiS niszczy polską wolność, solidarność i praworządność. Podziękował wiceszefowi KE Fransowi Timmermansowi za rzetelną ocenę sytuacji w Polsce i zapewnił, że "nie jest sam", bo podobnie myślą miliony Polaków.

"Cichy strzał w skroń"

Jak pisze "Dziennik Wschodni", wypowiedzi Boniego postanowił skomentować na Facebooku dyrektor biura wojewody lubelskiego. "Dla „TW Znak”, po takiej prezentacji, widzę jedno wyjście...sąsiedni pokój...cichy strzał w skroń...tak kiedyś załatwiano sprawy honorowo, ale my żyjemy...niestety, dziś" – napisał Tomasz Sonntag. 

Po jakimś czasie wpis usunął, ale - jak to zwykle bywa - nie zniknął on z sieci i był szeroko komentowany.

Wojewoda chciał wyjaśnień 

– Pan wojewoda rozmawiał z dyrektorem Sonntagiem na ten temat. Wskazał, że ten wpis, ze względu na język i użyte sformułowanie, powinien być usunięty – powiedział "Dziennikowi Wschodniemu"  rzecznik wojewody lubelskiego Radosław Brzózka.

Jednocześnie dodał, że wypowiedź Boniego też była "skandaliczna". – Tym niemniej nie upoważnia do tego, by komentując ją wykraczać poza pewne ramy retoryczne i językowe - przyznał rzecznik.

Gazeta podaje, że Sonntag w pisemnych wyjaśnieniach tłumaczył wojewodzie, że ubolewa nad tym, że „nie wykazał stosownego opanowania" oraz obiecał, że sytuacja się nie powtórzy. Zadeklarował też gotowość przeproszenia Michała Boniego. 

"Kurier Lubelski" przypomina, że to nie pierwsza głośna wpadka urzędnika. W 2014 roku Sonntag bez powodzenia kandydował do lubelskiej rady miasta z listy PiS. W czasie ciszy wyborczej na jego profilu facebookowym pojawiło się zdjęcie Grzegorza Muszyńskiego (kandydata PiS na prezydenta Lublina) z dopiskiem „Czas decyzji!” oraz baner wyborczy.

Pani Stasia rozbawiła cały przedział: "Dziś się kupuje pieska!". Trafna ocena rodziny [GAZETA DO POCIĄGU]

Więcej o: