PiS ma się z czego cieszyć przed obradami Sejmu. W nowym sondażu deklasuje opozycję

Na PiS zagłosowałoby dziś więcej wyborców, niż na PO, Nowoczesną i PSL razem wzięte - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Poparcie partii rządzącej wzrosło w czasie wakacji.

We wtorek Sejm wznawia prace po wakacyjnej przerwie. W tym miesiącu Prawo i Sprawiedliwość ma podjąć drugą (po lipcowych protestach) próbę wprowadzenia zmian w sądownictwie. W planach jest także ustawa medialna, która może okazać się równie kontrowersyjna. Jednak PiS może być pewne siebie - w nowy sezon polityczny wchodzi z bardzo silnym poparciem. 

W nowym sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" chęć głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 37,7 proc. respondentów. Jak zwraca uwagę dziennik, to wzrost o ponad 4 proc. od ostatniego badania tej sondażowi. Z kolei PO i Nowoczesna straciły część poparcia. Na te partie głosowałoby odpowiednio 19,9 i 8,7 proc. uczestników badania.

Poparcie dla ruchu Kukiz'15 deklaruje 8 proc., a dla SLD 6. Wzrost zaliczyła partia Razem - z poparciem na poziomie 5,2 proc. udałoby się jej przekroczyć próg wyborczy. Na inną partię niż powyższe chciałoby zagłosować 2,7 proc. badanych, zaś 6,8 jest niezdecydowanych.

Więcej o:
Komentarze (403)
Sondaż partyjny. PiS przed obradami Sejmu deklasuje opozycję w sondażu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 16

  Jeszcze pan prezes obieca, że każdy z nas tuż po czterdziestce będzie stawał się co roku młodszy o pół roku i będzie pińcet procent..

 • jady51

  Oceniono 20 razy 10

  Z taką opozycją i takimi jej liderami to i rządząca małpa miałaby 50% poparcia...

 • kamuimac

  Oceniono 20 razy 8

  a mnie ten sondaż wcale nie dziwi - homo sovieticus wychodzi ze zdwojoną siłą z narodu - zapracowali na to wszyscy - i janusze biznesu dajacy głodowe stawki po to żeby w ciagu 25 lat nachapa sie majątku jaki na zachodzie buduje sie lat 100 , rządzący nie dbający o małe firmy które są podstawą gospodarki , szkolnictwo które non stop przez 25 lat obniżało swój poziom powodując niesamowity wtórny analfabetyzm w społecznestwie i przede wszystkim - ogromne niesamite rozczarowanie kaitalizmem - po prostu po 89 roku nikt ludziom nie powiedział że nim dojdziemy do poziomu zachodu czeka nas co najmniej 40-50 lat ciężkiej pracy - tylko obiecali im miliony z nieba - tak się to kończy - niedługo przyjdą smutni panowi z rosji i zgaszą swiatło demokracji do konca - a lud bedzie ich wielbił bo polak nie ma ambicji żeby było mu lepiej - polak chce jedynie żeby sąsiada sz...g trafił - wtedy jest mu dobrze.

 • jes-ter

  Oceniono 15 razy 7

  Tak długo jak szefem Platformy będzie Schetyna, tak poparcie dla niej nie urośnie powyżej 25%.

 • mike69

  Oceniono 17 razy 7

  Tak długo jak opozycja będzie podzielona tak długo PiS może spać spokojnie. Tylko nowy wspólny fornt na wzór Demokratów z USA może coś zmienić. Niestety to oznaczałoby mniejszą ilość na ławach poselskich dla wielu. Co ich więc kraj obchodzi jak kasy nie będzie...?

 • dyst2

  Oceniono 29 razy 7

  Polacy popieraja partie, ktora domaga sie reparacji od Niemiec jednoczesnie wprowadzajac faszystowskie sposoby rzadzenia krajem.

  Zalosny narod.

 • tilow3

  Oceniono 17 razy 7

  Mimo mojego ogromnego szacunku do pana Schetyny, przyznać muszę, że odejść musi. To samo dotyczy pana Petru. Jeśli ktoś osiąga poziom zaufania na równi z Macierewiczem, to nie ma szans na zaufanie społeczne. Że Antoni tak samo? pisowcom wybacza się zdecydowanie więcej, przykro mi. I wiadomo, że to wszystko to wynik propagandy. PiS nie ma z kim przegrać, niestety. I tylko dlatego utrzymuje taki wynik wyborczy. Jeśli nie pojawi sie ktoś z kim Jarosław może przegrać, pisowcy mogą spać spokojnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX