PiS ma się z czego cieszyć przed obradami Sejmu. W nowym sondażu deklasuje opozycję

Na PiS zagłosowałoby dziś więcej wyborców, niż na PO, Nowoczesną i PSL razem wzięte - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Poparcie partii rządzącej wzrosło w czasie wakacji.

We wtorek Sejm wznawia prace po wakacyjnej przerwie. W tym miesiącu Prawo i Sprawiedliwość ma podjąć drugą (po lipcowych protestach) próbę wprowadzenia zmian w sądownictwie. W planach jest także ustawa medialna, która może okazać się równie kontrowersyjna. Jednak PiS może być pewne siebie - w nowy sezon polityczny wchodzi z bardzo silnym poparciem. 

W nowym sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" chęć głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 37,7 proc. respondentów. Jak zwraca uwagę dziennik, to wzrost o ponad 4 proc. od ostatniego badania tej sondażowi. Z kolei PO i Nowoczesna straciły część poparcia. Na te partie głosowałoby odpowiednio 19,9 i 8,7 proc. uczestników badania.

Poparcie dla ruchu Kukiz'15 deklaruje 8 proc., a dla SLD 6. Wzrost zaliczyła partia Razem - z poparciem na poziomie 5,2 proc. udałoby się jej przekroczyć próg wyborczy. Na inną partię niż powyższe chciałoby zagłosować 2,7 proc. badanych, zaś 6,8 jest niezdecydowanych.

Więcej o: