Prorządowa fundacja ruszyła ze swoją kampanią. Jest już odpowiedź Platformy. Całkiem celna

Prorządowa kampania "Sprawiedliwe sądy" doczekała się już swojej odpowiedzi ze strony opozycji. Platforma Obywatelska przygotowała nawet własne spoty, które wytykają PiS-owi różne niewygodne kwestie.

Od piątku Polska Fundacja Narodowa - finansowana ze środków spółek Skarbu Państwa - prowadzi ogólnopolską "akcję informacyjną" pod hasłem "Sprawiedliwe sądy". W zamyśle autorów ma ona przekonać Polaków do sądowej rewolucji w wykonaniu PiS. Jednocześnie fundacja twierdzi, że nie bierze udziału w sporze politycznym.

Akcja obejmuje m.in. spoty emitowane w telewizji i w internecie czy billboardy rozwieszane w całym kraju. Pomysł finansowania takiej kampanii przez państwowe spółki oburzył opozycję, która przystąpiła do kontrataku. Przynajmniej w sieci.

Nawiązując do stylistyki kampanii "Sprawiedliwe sądy", PO przygotowała swój własny spot poświęcony np. SKOK-om. "Politycy PiS przez lata roztaczali nad systemem SKOK-ów parasol ochronny. I robią to bezkarnie do dziś. Twórca Amber Gold siedzi w więzieniu, a twórcy SKOK-ów w parlamencie" - czytamy na jednej z plansz filmu.

Dużo wyliczeń, ale nie bez wpadek

Platforma Obywatelska przypomina też inne kwestie niewygodne dla PiS, jak finansowanie inwestycji o. Tadeusza Rydzyka. Na plakatach łudząco przypominających billboardy "Sprawiedliwych sądów" PO podkreśla również, że Polska Fundacja Narodowa wyda na swoją prorządową kampanię 19 milionów złotych, czyli prawie jedną piątą swojego budżetu. "Za te pieniądze można by kupić 3,8 miliona szkolnych obiadów" - wylicza partia Grzegorza Schetyny.

Do podobnego chwytu uciekła się też Nowoczesna. "W styczniu lekarstwo po przeszczepach za 3 złote, dzisiaj za 2500 złotych" - czytamy na przeróbce plakatu, gdzie dołączono hasło "Nie chcemy, by było jak teraz" (hasło prorządowej kampanii to ironiczna parafraza słów byłego prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego "Niech zostanie tak jak było" - red.). 

Partia Ryszarda Petru nie ustrzegła się przy tym błędu, pisząc, że kampania będzie kosztować 100 milionów złotych - tyle wynosi cały roczny budżet Polskiej Fundacji Narodowej. Akcja "Sprawiedliwe sądy" ma z kolei pochłonąć, według zapowiedzi jej pomysłodawców, "tylko" 19 milionów.

Największe zaskoczenie od czasu odpadnięcia Gulczasa z "Big Brothera" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (267)
Sprawiedliwe sądy. PO odpowiada na akcję Polskiej Fundacji Narodowej
Zaloguj się
 • bog43

  Oceniono 93 razy 83

  wreszcie jakaś odpowiedź . PIS non stop , bez oddechu , bezczelnie kłamie a połowa obywateli łyka te brednie jak pelikany rybki . Mam też nadzieję , że każdy złodziejski proceder a w tym wypadku kasa na promowanie pisu z pieniędzy publicznych będzie rejestrowana i w przyszłości twardo rozliczona . Złodziej pod krawatem jest znacznie gorszy dla państwa niż złodziej kieszonkowy .

 • pissklamie

  Oceniono 83 razy 73

  Brawo Platforma Obywatelska!!!
  PiSS zostało zaorane!!!!
  Podkład pod broszke czyli szydło łże jak bura suka!!!

 • polakadam

  Oceniono 60 razy 48

  PIS: Pozdrawiamy partie komunistyczne i robotnicze całego świata walczące o postęp, pokój i socjalizm!

 • anonim_ka

  Oceniono 44 razy 42

  PiS zamiast pomóc ludziom którzy przeżyli nawałnicę na Pomorzu i Kaszubach z NASZYCH wspólnych pieniędzy finansuje jakieś kretyńskie pro_rządowe bzdury. Wierzę , że to co dają innym wróci do nich po wielokroć....szczerze im tego życzę .

 • matylda1001

  Oceniono 50 razy 42

  Wreszcie jakiś dobry ruch ze strony opozycji. Ciekawe co na to ciemny lud?

 • kruk6666

  Oceniono 42 razy 40

  Chyba trafiło bardzo celnie , bo od razu PiS-owsko Kremlowskie szambo Szefernakera wybiło.

 • targaj

  Oceniono 37 razy 37

  Cała masa szambonurków z pisgówienka wypłynęła. Chyba ich podgrzało...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX