Bieńkowska naraziła się prawicowym mediom. "Nadaje na Polskę w niemieckiej prasie"

Unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska przestrzegła przed niebezpieczeństwem dla UE, jakim - jej zdaniem - są eurosceptycy. I to wystarczyło, by znaleźć się na celowniku polskiej prawicy.

Słowa Bieńkowskiej cytuje na swojej stronie internetowe wydanie niemieckiego tygodnika "Der Spiegel". Komisarz do spraw rynku wewnętrznego i usług stwierdziła m.in., że eurosceptycy stanowią w jej ocenie dużo większe zagrożenie dla jedności Unii Europejskiej niż zbliżający się brexit. W depeszy wyraźnie podkreślono, że Bieńkowska nie miała w tym przypadku na myśli Polski, tylko "kraje takie jak Polska".

Jako jeden z wielu przykładów na to, w jaki sposób rząd w Warszawie podważa unijną politykę, Bieńkowska wskazała odmowę udziału w programie relokacji uchodźców

- czytamy na stronie spiegel.de. Przypomnijmy, kilka dni temu Trybunał Sprawiedliwości UE (TSUE) odrzucił popieraną przez Polskę skargę Węgier i Słowacji w tej sprawie.

Oprócz tego Bieńkowska krytycznie podchodzi też do stanowiska polskiego rządu w kwestii Puszczy Białowieskiej. W tym przypadku TSUE wezwał Polskę do natychmiastowego wstrzymania wycinki drzew, czego Ministerstwo Środowiska do dziś odmawia.

 

"Nadaje na Polskę w niemieckiej prasie"

To wystarczyło, by komisarz znalazła się na celowniku prawicowych mediów. Niezależna.pl nazwała jej wypowiedź "skandaliczną". Przypomniano też fragment jej rozmowy nagrany w restauracji "Sowa i przyjaciele": "6 tys. zł! No rozumiesz to? To jest niemożliwe, tak? Żeby ktoś za tyle pracował. Albo złodziej, albo idiota".

Portal wPolityce.pl stwierdza z kolei wprost: "Bieńkowska nadaje na Polskę w niemieckiej prasie". "Bohaterka afery taśmowej nie ma żadnych oporów" - dodano.

Minister Szyszko z Puszczą w tańcu się nie p******i. Mimo to wyprzedziła go nawałnica [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: