TVP Info: Prezydent spotka się z Jarosławem Kaczyńskim. Rzecznik Dudy odmawia komentarza

Prezydent Andrzej Duda spotka się w piątek z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - poinformowała telewizja TVP Info. Prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński odmówił komentarza w tej sprawie.

Z informacji TVP Info nie wynika, czego będą dotyczyły ewentualne rozmowy polityków. Tajemnicą pozostaje także miejsce spotkania Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego oraz to, ile będzie trwało.

Pytany o to w piątek rano prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński odmówił komentarza. - Prezydent powiedział wprost, żeby nie komentować w żaden sposób tych doniesień medialnych, co niniejszym czynię - mówił w radiowej Trójce. Podkreślił, że Andrzej Duda wróci do Warszawy z Kazachstanu najwcześniej po godzinie 13.

Chłodno na linii Pałac - PiS

Dziennikarze spekulują, że Duda i Kaczyński będą rozmawiali przede wszystkim o reformie sądownictwa. Przypomnijmy, w lipcu prezydent zawetował dwie ustawy autorstwa PiS - o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jednocześnie Duda zobowiązał się, że w ciągu dwóch miesięcy przedstawi własne projekty w tej sprawie.

Niewykluczone, że tematem rozmów obu polityków mogą być też ostatnie napięcia na linii Pałac Prezydencki - PiS. W poniedziałek falę komentarzy wywołała wypowiedź prezydenckiego rzecznika Krzysztofa Łapińskiego, który stwierdził, że gdyby Andrzej Duda chciał zmian w rządzie, to rozmawiałby o tym z Jarosławem Kaczyńskim.

Zobacz też: "Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji". Kulisy spotkania w Belwederze

Dzień później Łapińskiego skrytykowali m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, choć w podobnym tonie rolę prezesa PiS w kształtowaniu rządu opisał szef klubu Ryszard Terlecki. W rozmowie z onet.pl osoba z kierownictwa partii miała powiedzieć, że PiS oczekuje od prezydenta natychmiastowej dymisji jego rzecznika.

Prezydenckie projekty

Autorskie projekty Andrzeja Dudy dotyczące SN i KRS mamy poznać jeszcze w tym miesiącu. Według nieoficjalnych informacji z jego kancelarii, ustawy są już gotowe. Prof. Michał Królikowski, który jest jednym z prezydenckich doradców, zdradził w ostatnich wywiadach, że za sprawą projektowanych przepisów głowa państwa chce przede wszystkim wzmocnić swoją pozycję wynikającą z konstytucji.

Największe zaskoczenie od czasu odpadnięcia Gulczasa z "Big Brothera" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: