Komentarze (274)
Ultimatum Komisji Europejskiej ws. uchodźców, rząd nie boi się pozwu do Trybunału
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Zdzisław Garbacz

  Oceniono 9 razy 3

  O płaceniu nie ma mowy wszystkie kraje Unii Europejskiej musiały by się zgodzić na karę dla Polski. Brednie pisane przez opozycję .A nawet jak już to lepiej zapłacić niż tracić życie przez uchodźców iak ma miejsce w Niemczech Franci widać właśnie ich nieudolne rządy. .Niemra wyleci z rządu razem z żabojadem dni ich są policzone

 • pacior4

  Oceniono 9 razy 3

  przyjąc te 2000 ... umiescic w obozie tuz przy granicy niemieckiej, rozdac ulotki z mapka gdzie granica i jasno powiedziec - unijne wartosci nie pozwalaja nam przetrzymywac ich przymusowo w jednym miejscu gdyz jest to naruszenie wolnosci. i tylko pilnie uwazac zeby w inna strone nie poszli

 • rikol

  Oceniono 13 razy 3

  Przecież większość z tych ludzi nie ma żadnych dokumentów. Skąd wiadomo, że oni są w ogóle uchodźcami?

 • Jerzy Kołodziej

  Oceniono 17 razy 3

  Unijny komisarz to moze rozlokowywac ale darmowe prezerwatywy .
  Przydadza sie zwlaszcza na poludnie od M. Srodziemnego jak i w niektorych dzielnicach europejskich miast.

 • 1pirat2

  Oceniono 2 razy 2

  Może powinni przyjąć dać Polskie dokumenty i do tygodnia, będą z powrotem w Niemczech.

 • Audrey Dell

  Oceniono 2 razy 2

  Hej totalni z GW! Uwielbiam was czytać! Wasze wpisy są doprawdy ekscytujące! Zawsze po przeczytaniu tego bełkoto-bulgotu muszę sobie zrobić lewatywę. Macie jedną wspólną cechę: manię wyższości i nienawiść do PIS. Nie można zacząć z wami żadnej, nawet neutralnej rozmowy np. o sadzeniu kwiatków, żeby nie skończyło się na pluciu i wrzaskach o wstrętnych pisiorach, kato-faszystach, wrednym Kaczorze duszącym demokrację, sekcie smoleńskiej, obłąkanym Antku, zamordyzmie, pisiorskich islamofobach itd itp. I na pluciu i obrażaniu się kończy. Zero pozytywnych propozycji. Zero krytycyzmu, zero refleksji, zero wątpliwości. Wy, jedynie oświeceni wiecie wszystko lepiej. Inni to misie o małym rozumku. No to wam powiem jeszcze raz: róbcie tak dalej. PIS będzie miał gwarantowane 100 lat rządzenia! Zadowoleni?

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 2 razy 2

  Widać wyraźnie, że pokolenie PiS wychowało się na "Samych swoich" i "O dwóch takich co ukradli księżyc" Największy problem w tym, że oni traktują tę komedię i bajkę dla grzecznych dzieci jakby to były prawdy objawione.

 • sapere-auso

  Oceniono 16 razy 2

  KE dała Polsce, Węgrom i Czechom kilka tygodni...
  Nie zrobiło to wrażenia na premier Beacie Szydło.
  I to robi na mnie wrażenie.
  Brawo rząd RP!

 • kreciarobota59

  Oceniono 10 razy 2

  Cel NWO osiągnięty, islamizacja europy sprawiła, że obywatele są gotowi rezygnować ze swobód za cenę bezpieczeństwa
  Seria zamachów terrorystycznych, do których przyznaje się Państwo Islamskie, znacząco wpłynęła na odczucia i opinie mieszkańców Europy wobec wszystkich muzułmanów. Według portalu rosyjskich muzułmanów „Islam Today”, taką zmianę postaw potwierdzają podane właśnie wyniki badań opinii publicznej w Wielkiej Brytanii. Wcześniej o rosnącym strachu przed islamistami pisano w raporcie Europolu dotyczącym całej Europy.

  a

  Badanie „Hop Not Hate” zostało przeprowadzone na bardzo dużej próbie mieszkańców Wielkiej Brytanii – 4 tys. osób. Dla lepszej wiarygodności wyników badań dobierano mieszkańców różnych części Zjednoczonego Królestwa. Spośród tej próby aż 42 proc. zapytanych stwierdziło, że traktuje muzułmanów „podejrzliwie”. Nastroje takie pogłębiły się szczególnie po kolejnych zamachach dokonanych przez bojowników islamskich oraz terrorystów powiązanych z Państwem Islamskim. Lepszy stosunek wyrazili natomiast obywatele Wielkiej Brytanii o imigrantach, których „lojalnie” traktuje 39 proc. respondentów tych badań. Żyjąc w strachu przed kolejnymi zamachami i aktami przemocy mieszkańcy Wielkiej Brytanii są gotowi poświęcić swoje prawa obywatelskie na rzecz większego poczucia bezpieczeństwa. Realne zagrożenia, wpływające na codzienne życie i niszczące psychikę w długim już okresie, powodują, że przyzwyczajeni od wieków do wolności i swobód Brytyjczycy są gotowi zrzec się ich dla poprawy bezpieczeństwa własnego i publicznego.

  Drastyczny przebieg przeprowadzanych zamachów i ich oddźwięk medialny spowodowały, że kwestia islamistów i terroryzmu radykałów muzułmańskich stała się punktem odniesienia dla społeczeństw Europy. Jeszcze w lipcu tego roku Europol opublikował swój raport o terroryzmie w Europie. Wiele uwagi poświęcił nie tylko zagrożeniu terrorystycznemu, ale też jego efektowi wtórnemu – wzrostowi nastrojów antyislamskich. Europol to służba policyjna Unii Europejskiej z kwaterą sztabu w Hadze. Zajmuje się m.in. walką z terroryzmem, praniem brudnych pieniędzy i walką z pornografią dziecięcą.

  Radykalizm muzułmański pobudził bowiem radykalizm różnych grup społecznych i politycznych, gotowych do walki z islamistami. Zagrożenie islamizacją Starego Kontynentu zaktywizowało ultranacjonalistów i inne organizacje, czego skutkiem stał się w 2016 roku wzrost incydentów ksenofobicznych i rasistowskich. Zarówno pod względem ich ilości, jak i pod względem stopnia przemocy.

  Powiązanie terroru islamskiego z rozwojem grup ultranacjonalistów jest być może wytłumaczeniem dla podejmowanych na szczeblach krajowych i międzynarodowych decyzji o coraz silniejszej kontroli państwa nad obywatelem. Z jednej strony napływ kolejnych grup, nieweryfikowanych pod względem zagrożenia dla bezpieczeństwa, przyczynia się do wzrostu aktów chuligaństwa, bandytyzmu i zamachów terrorystycznych. Z drugiej strony narasta niezadowolenie i radykalizm postaw wśród społeczeństw państw narażonych na niebezpieczeństwo aktami terroru i łamania prawa. W takiej atmosferze łatwiej jest uzyskać akceptację dla ograniczania praw obywatelskich i zwiększania wydatków na obronność wewnętrzną oraz interwencje wojskowe, także te zagraniczne.

 • saves

  Oceniono 12 razy 2

  To mam się już bać? Bo nie wiem... Tych żądań i ostatecznych terminów było już tyle, co i końców świata. I co? I nic.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 16 razy 2

  Jak rolnikom zabiorą dwatysiącepińcetplus dotowane przez Unię,
  wsiądą w traktory i przyjadą spalić tysiącpińcet opon pod sejm
  VSzydlo nagle się wzruszy

 • polsilver100

  Oceniono 26 razy 2

  Obserwuję proces islamizacji Niemiec od 30 lat.Na początku niczego nie chcieli ,tylko pracy,potem zaczęli się spotykać w małych lokalach .Następnym krokiem było żądanie budowy meczetów a teraz żądają żeby gupek wołał z minaretu bo im się należy.I to tylko w tak krótkim okresie

 • andrzejmat

  Oceniono 1 raz 1

  Tłumok niewzruszenie stoi przy drabince guru straszącego miliony tzw ciemnego ludu...

 • premio12

  Oceniono 3 razy 1

  Czyli PISowi znów wzrośnie popracie...

 • kreciarobota59

  Oceniono 11 razy 1

  Państwo które ma całą tablicę MENDELEJEWA surowców,nie potrzebuje żadnych degeneratów z UE.Ja sam potrafię zadbać o swoje interesy rodzinę,wystarczy żeby te kanalie mnie nie okradali rożnymi fałszywymi PODATKAMI,VATAMI,AKCYZAMI,gdzie 70% zabiera Bolszewicka UE.UE to kontynuacja Bolszewizmu Komunistycznego z Rosji ,zmieniono taktykę,metody działania,kolor Flagi,Komisarze pozostali po staremu.Mamy już UNIE Europejską,Afrykańska,Azjatycką,Amerykańską,następnie będzie Światowy Kołchoz,NWO,kilka koncernów obecnie ma wpływ co jecie,jakie urządzenia kupujecie,mówią wam jak macie żyć co robić,jaka to WOLNOŚĆ?To Totalitaryzm.W Brukseli siedzi 40-tysiecy Urzędasów nierobów ,tylko myślą jak uprzykrzyć wam życie,jak doić z kasy.

 • Jan Ixiński

  Oceniono 5 razy 1

  Niedługo wszyscy się ruszą z rządu, to nie będzie miłe.

 • Sackup Sackup

  Oceniono 11 razy 1

  A moze by my im poslali te piniedze co po ludziach parafiach i urzedach im sie nalezo i niech sie oni relokuja do krajow muzulmanskich innych od wlasnego?

 • rosencoff

  Oceniono 11 razy 1

  odnoszę wrażenie, że KE pracuje na wynik PiSu w Polsce... może tam też jakieś marionetki kaczora ...?

 • polsilver100

  Oceniono 23 razy 1

  Niemcy rok 2050,patrol policji zatrzymuje samochód osobowy.Policjant do kierowcy:Proszę o prawo jazdy i dowód rejestracyjny.Kierowca posłusznie podaje.Policjant patrzy na zdjęcie i nazwisko i podchodzi do drugiego ,który pozostał w radiowozie: Otwiera drzwi i pokazuje mu prawo jazdy zatrzymanego mówiąc:Ty Mehmet on się jakoś dziwnie nazywa.Pokaż mówi ten drugi i po chwili mówi:Ty Abdul pozwól mu dalej jechać to Miller ,ten z tej no wiesz mniejszości narodowej1

 • chumski

  Oceniono 17 razy 1

  Przecież to nie ona zapłaci.
  Ją by wzruszyło jakby maciorka nie mogła gazów puścić.

 • demaskator5

  Oceniono 6 razy 0

  @fakiba
  Donek "Król Europy"jest bogaty ,
  przygarnie wszystkich wypędzonych ,
  narkomanow tez !

 • lluscinia

  Oceniono 8 razy 0

  Pani Premier wyraża wolę Polaków i tyle w temacie.
  Nie chcemy mieć problemów Niemiec, Francji Włoch czy Hiszpanii.
  To ich byłe kolonie, powinni zapłacić za wieki wyzysku i przyjąć swoich byłych obywateli.
  A przymusowa relokacja ludzi do kraju, w którym nie chcą mieszkać to jakiś rodzaj zesłania.

 • hastatrespasos

  Oceniono 8 razy 0

  Zanosi się na finał walki o wyzwolenie Kaczego Gumna (?Gó...na?) z brukselskiej niewoli. Takie szczytne marzenie dyktatorka herbu Kaczy Kuper może się rychło spełnić. Przecież większość (chociaż niezbyt wielka, ale jednak) niedawnego sondażu wybrałaby POLEXITU, gdyby alternatywą dla niego miało być udzielenie w kraju schronienia uchodźcom z krajów pogrążonych w konfliktach zbrojnych. A więc nie ma co zwlekać z decyzjami, przedłużać agonii demokratycznej Polski, dzięki członkostwu w UE po raz pierwszy w naszych dziejach tak mocno zakotwiczonej w świecie zachodnim, a więc zrywającej ze wschodnią zaściankowością i ciemnotą. Brawo zwolennicy POLEXITU! Naśladując Trumpa zażądamy aby nasi sąsiedzi, unijni i wschodni, własnym kosztem wznieśli wysoki mur odgradzający nas od świata zewnętrznego. Koniec z wojażami bez wiz! Z gruchotami za grosze wycofanymi z szos niemieckich! Koniec z ulgami w handlu międzynarodowym! Fuck-offczyńskiemu będzie łatwiej walczyć o biliony euro z Niemcami, a szmaciany watażka może zagrozić wyprawą na Moskwę swych partyzantów, jeśli Putin odmówi przekazywania dobrowolnie połowy dochodu narodowego Rosji jako spłatę jej historycznych długów wobec Polski. I to będzie ów wymarzony przez kaczora nowy, wspaniały (??) świat...

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 14 razy 0

  Dojdzie do tego że żaden Polak niedostanie pracy w żadnym państwie UE.Ale nierząd pisuaru wyciąga swoje brudne łapska po dotacje od Brukseli aby zasilić konto oszusta z Torunia.

 • maxim-sn

  Oceniono 12 razy 0

  kretynka

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 14 razy 0

  Becia to dyletantka, nie rozumie urzędowych pism, stąd taka reakcja

 • zbig1113

  Oceniono 12 razy 0

  "Szydło niewzruszona" - trudno oczekiwać by do tłuczka kuchennego coś dotarło, więc wszystko w normie...

 • goooral

  Oceniono 20 razy 0

  Rozumiem, że kary zapłaci Pani sama ew. z towarzyszeniem żoliborskiego homunculusa ?!

 • justas32

  Oceniono 22 razy 0

  Gdyby (np. pod wpływem słów Papieża) Prezes nagle zmienił zdanie - to już jutro Beata Szydło zapewniałaby że Polska zawsze chciała przyjąć uchodźców, ale przeszkadzały jej w tym Unia Europejska i PO ...

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 0

  Jak jej kasę z UE zablokują to się wzruszy i będzie na nich pluła , ale zresztą i tak nic innego nie robi

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 0

  Beci nic nie wzrusza , chyba że jest to krzywe spojrzenie prezia albo Rydzyka , wtedy jest bardzo wzruszona

 • fakiba

  Oceniono 38 razy 0

  Pewnie że na Beci groźba nałożenia kar nie zrobiła wrażenia , ze swojej kieszeni płacić ich nie będzie , my wszyscy zapłacimy

 • roggeven

  Oceniono 1 raz -1

  Pierwszym obowiazkiem premiera czy kanclerza jest ochrona interesow swych wlasnych obywateli wobec masowego, niekontrolowanego naplywu emigrantow. Wedlug mojej znajomej z Wiednia, ktora pracuje w domu dla azylantow 90 procent z nich to ludzie ktory chca po prostu
  miec to co widza ogladajac u siebie filmy i programy o Zachodzie.Ponad 70 procent w Niemczech
  Pozbylo sie paszportow by udawac przybyszow z krajow o wiekszej szansie na azyl.Maja czesto kilka tozsamosci i pobieraja zasilki w kilku miejscach.Komisji Europejskiej nie wystarcza Barcelona, Berlin, Nicea, Paryz-wlasciwie gdyby nie Macedonia to Niemcy byliby "ugotowani".
  Grecja nie kontrolowala granic zewnetrznych Unii, podobnie jak Wlochy-wiec teraz ten dosyc metny gosciu z Luksemburga ze swoja komisja chce upchnac ich we wschodniej Europie.
  W Bonn odbyl sie proces Marokanczyka, ktory skopal na smierc miejscowego-zostal uniewinniony bo niby to nie on, jego towarzysze rowniez z Maroka twierdzili, ze on niby nie skopal-pomimo. iz ofiara przed smiercia w szpitalu Marokanczyka opisala. We Fryburgu mlody Afganczyk napadl na mloda studentke zgwalcil, pobil i wrzucil do rzeki-zwloki znaleziono pozniej a sprawce namierzyla kamera monitoringu.Polskiego bezdomnego na dworcu w Berlinie podpalili mlodzi Syryjczycy, na szczescie przechodnie go ugasili.Chcecie miec w Polsce do tego konflikty
  pomiedzy Arabami a Sikhami , Kurdami i Persami czy Turkami pare milionow z Bangladeszu,Erytrei.Gambii, Nigerii(specjalnie dobra marihuana)Maghrebu,prosze bardzo. W Niemczech za wypowiedzi negatywne o uchodzcach dostanie sie od 1200 euro w gore kary

 • hastatrespasos

  Oceniono 7 razy -1

  Niech na całym świecie wojna, byle Kacze Gumno (?Gó...no?) spokojne... Od dawna poważni publicyści pisują, że gdyby teraz na granicy kraju pojawili się z prośbą o azyl Maryja Zawsze Dziewica z Jezuskiem, owocem niepokalanego poczęcia i ze św. Józefem, zostaliby odprawieni z kwitkiem. Z cynizmem typowym dla chrześcijańskiej nienawiści, cechującej skrajnych nacjonalistów, szowinistów z obozu kaczego dzierżymordy. Karykaturo dyktatora, marionetki z nierządu: gdzie wasze ideały solidarności? Nasi partnerzy z UE kosztem miliardów euro opiekują się setkami tysięcy nieszczęsnych uchodźców. Wy bezczelni ŻEBRACY o unijne dotacje boicie się nawet dziesięciorga syryjskich sierot! Jak wam nie wstyd!?

 • feurig59

  Oceniono 13 razy -1

  Pacynka z broszką wygląda jakby się postarzała o 20 lat :-)

 • tacx

  Oceniono 17 razy -1

  Parszydło to zakłamana bigotka - matka ksiedza - tyle ze rydzykowego a nie katolickiego. Cały kościół katolicki jest za tym aby biednym pomagać - tylko jeden polski rydzykowy jest za tym aby ich najchętniej topić w przeręblu jeśli nie d się w Adriatyku

 • 55kris

  Oceniono 9 razy -1

  A Kłamczyński na to - A ja to Llach!

 • javall

  Oceniono 23 razy -1

  Odeslijcie ich do Markeli, niech "ubogacaja".

 • polsilver100

  Oceniono 27 razy -1

  Na trzech syryjczyków W Niemczechj,jeden-lekarz,drugi -architekt a trzeci inżynier,oczywiście każdy bez paszportu ze smartfonem w ręce

 • qawsedrftg

  Oceniono 21 razy -1

  I tak zachód słabnie jak nigdy dotąd. Widać to po kryzysie koreańskim. Donek Trampek się nadymał ale nic nie zrobił i nie zrobi. Głosem dawnych potęg europejskich nikt się nie przejmuje, Niemcy i Francja bardziej się zajmują swoimi "neurochirurgami" i walącym się euro, a i UK w sumie też się nie liczy.

 • qawsedrftg

  Oceniono 19 razy -1

  Najpierw mieli być z Syrii. Z Syrii jest kilka procent, z czego wielu to head-choppers z talibanu, którzy tam faktycznie mają zagwarantowaną (zasłużoną w pełni) karę śmierci.

  Mieli być świetnie wykształceni, są ciemniaki i analfabeci w ogromnej części.

  Miały być kobiety i małe dzieci, starzy, chorzy, jak jest to każdy wie.

 • erka-4

  Oceniono 4 razy -2

  Tak trzymać pani Beato,na ultimatum jedynie konkretna może być odpowiedź.
  Polska nie po to wstępowała do Unii Europejskiej,żeby ponownie znaleźć się pod władzą komisarzy radzieckich.

 • janrobin2015

  Oceniono 8 razy -2

  A na stronie wyborcza.pl pod artykulem wielinskieg na podobny temat cale 6 komentarzy oczywiscie zgodne z tezami tekstu (calego nie widzialem nie jestem prenumeratorem). Tak sie zastanawiam co kierowalo GWSoros aby pozwalac komentowac tylko majacym prenumerate (moze wzorem kilku niemieckich gazet ktore od jakiegos czasu to robia), moze aby zaosczedzic kase na moderacji (nie potrzebna bo sa tylko pozytywne komentarze. nikt o zdrowych zmyslach nie kupi prenumeraty aby tylko komentowac arytukly) a moze aby poprawic samopoczucie nadredaktora. Moze macie jakies inne pomysly?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX