W radzie Forum Ekonomicznego w Krynicy jest tylko jedna kobieta, ale za to dwóch księży

W Radzie Programowej XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy, która przyznała Beacie Szydło nagrodę człowieka roku, zasiada jedna kobieta. Są za to dwaj duchowni. Zdominowaną przez mężczyzn obsadę rady forum celnie skomentował prezydent Słupska Robert Biedroń.

W Krynicy odbywa się doroczne Forum Ekonomiczne. Można śmiało powiedzieć, że największa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas debat i paneli swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymienią szefowie rządów i parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści z wielu krajów regionu.

Pewnym zaskoczeniem dla wielu było przyznanie tytułu "człowieka roku" Beacie Szydło. Nieoficjalnie mówiło się, że będzie to wicepremier Mateusz Morawiecki lub prezydent Andrzej Duda.

Natomiast dużą niezręcznością, żeby nie powiedzieć wstydem, dla organizatorów może być fakt, że wśród 38 osób, członków rady programowej forum w Krynicy, która przyznała tytuł premier Szydło, jest tylko JEDNA kobieta - Eszter Szabo. Bizneswoman z Węgier zamieściła na Twitterze swoje zdjęcie z forum w towarzystwie niepełnego składu rady.   

W radzie forum zasiadają ekonomiści, politycy z PiS, ale i z opozycji, jak Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, czy Rafał Trzaskowski z PO. Swoich dwóch przedstawicieli ma też Kościół. Są nimi abp Marek Jędraszewski oraz bp Tadeusz Pieronek.

Praktycznie jednopłciowy skład rady zauważył i wytknął organizatorom prezydent Słupska. Robert Biedroń napisał na Twitterze, że "wbrew pozorom to nie rada programowa gejowskiej organizacji".

Więcej o:
Komentarze (115)
W radzie Forum Ekonomicznego w Krynicy jest tylko jedna kobieta, ale za to dwóch księży
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 36 razy 32

  Forum Ekonomicznego w Krynicy nie ma już nic wspólnego z ekonomią

  to polityka czystej wody, lizanie czterech liter rządzącym

 • obeznany

  Oceniono 31 razy 23

  >>> Zdominowana przez mężczyzn obsada. W Radzie zasiada jedna kobieta. Są za to dwaj duchowni.<<<

  Ma ktoś jeszcze wątpliwości, że jesteśmy pod rządami Talibów?

 • chi-neng

  Oceniono 18 razy 16

  Ciekawa jestem kto 'wyskoczyl' z pomyslem wytypowania 'Broszki - DO NOGI', jako "czlowieka roku" i jak to motywowali?

  ZA CO, PYTAM?

 • Dobra Zmiana

  Oceniono 20 razy 16

  Stajenna dała głos. Cóż za wybitna umysłowość. No geniusz.

 • ptwarog

  Oceniono 15 razy 15

  Wybrali Kaczyńskiego wcześniej, teraz Szydło. W radzie widać księdza, szefów państwowych spółek, dziennikarzy "niezłomnych". Jednym słowem PIS przy pomocy lizusów wybrał się sam.

 • state77

  Oceniono 15 razy 15

  Gdyby Szydło zamiast brochy nosiła krawaty, to nikt nie poznałby, że to kobieta, zresztą teraz też ciężko jest uwierzyć.

 • bratekpolny53

  Oceniono 13 razy 13

  Szydło może być odznaczona jedynie w gminnych zawodach na lepienie pierogów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX