W radzie Forum Ekonomicznego w Krynicy jest tylko jedna kobieta, ale za to dwóch księży

W Radzie Programowej XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy, która przyznała Beacie Szydło nagrodę człowieka roku, zasiada jedna kobieta. Są za to dwaj duchowni. Zdominowaną przez mężczyzn obsadę rady forum celnie skomentował prezydent Słupska Robert Biedroń.

W Krynicy odbywa się doroczne Forum Ekonomiczne. Można śmiało powiedzieć, że największa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas debat i paneli swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymienią szefowie rządów i parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści z wielu krajów regionu.

Pewnym zaskoczeniem dla wielu było przyznanie tytułu "człowieka roku" Beacie Szydło. Nieoficjalnie mówiło się, że będzie to wicepremier Mateusz Morawiecki lub prezydent Andrzej Duda.

Natomiast dużą niezręcznością, żeby nie powiedzieć wstydem, dla organizatorów może być fakt, że wśród 38 osób, członków rady programowej forum w Krynicy, która przyznała tytuł premier Szydło, jest tylko JEDNA kobieta - Eszter Szabo. Bizneswoman z Węgier zamieściła na Twitterze swoje zdjęcie z forum w towarzystwie niepełnego składu rady.   

W radzie forum zasiadają ekonomiści, politycy z PiS, ale i z opozycji, jak Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, czy Rafał Trzaskowski z PO. Swoich dwóch przedstawicieli ma też Kościół. Są nimi abp Marek Jędraszewski oraz bp Tadeusz Pieronek.

Praktycznie jednopłciowy skład rady zauważył i wytknął organizatorom prezydent Słupska. Robert Biedroń napisał na Twitterze, że "wbrew pozorom to nie rada programowa gejowskiej organizacji".

Więcej o: