Prezes Kaczyński nie odpisał na ważną prośbę prezydenta Dudy. A termin minął. "Przeoczyliśmy"

Bez odpowiedzi pozostała prośba prezydenta Andrzeja Dudy, skierowana do prezesa Kaczyńskiego - donosi Wirtualna Polska. Termin na odpowiedź dawno minął.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił liderów partii do komitetu, który miałby przygotować wspólne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. "Ufam, że stulecie odzyskania niepodległości jest rocznicą, którą będziemy obchodzić wszyscy razem, ponad podziałami, niezależnie od przekonań i poglądów, jakie reprezentujemy" - czytamy w liście do partii, do którego dotarła Wirtualna Polska.

Z pisma wynika też, że prezydent dał liderom czas do 16 czerwca. W tym terminie mieli przekazać nazwisko przedstawiciela, który wziąłby udział w pracach komitetu, bądź też informację o rezygnacji z udziału w pracach.

- Przeoczyliśmy termin - kwituje krótko w rozmowie z WP rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała, że decyzja dopiero ma zostać podjęta. Tyle, że - jak wynika z pisma prezydenta - jest już na nią za późno, bo niezłożenie deklaracji jest równoznaczne z rezygnacją.

Jak pisze WP, z udziału w komitecie zrezygnowała póki co Nowoczesna. 

Chcieliśmy o całą sprawę zapytać rzecznika prezydenta, ale na razie nie odebrał telefonu. Dodamy komentarz, gdy tylko się pojawi.

Przeciwnicy reformy szkolnictwa protestowali przed MEN