Autor książki "Macierewicz i jego tajemnice" pozwał redaktora naczelnego "Gazety Polskiej"

Tomasz Piątek pozwał redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza za to, że ten nie zamieścił sprostowania sierpniowego tekstu Doroty Kani. "To klasyczny pozew o sprostowanie" - mówi dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, to pierwszy z kilku przygotowywanych pozwów, kierowanych pod adresem różnych redakcji m.in. za zarzucanie kłamstw w książce "Macierewicz i jego tajemnice".

Zobacz: Tomasz Piątek: Znajomi prześcigają się w domysłach, jakiego rodzaju podsłuch mogę mieć

Piątek, który pozwał redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", zarzuca piszącej w "GP" kłamstwa i domaga się sprostowania. "Dorota Kania napisała, że moja książka zawiera mnóstwo kłamstw i pomówień, nie podając żadnego przykładu. Tymczasem praca moja zawiera kilkaset odniesień i odwołań do źródeł, a nie zawiera kłamstw. 18 miesięcy ciężko pracowałem, żeby w tej książce znalazła się sama prawda" - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl dziennikarz.

Jak tłumaczy Tomasz Piątek, redakcja "GP" m.in. odmówiła publikacji sprostowania,  stąd jego pozew. Autor zarzuca Kani, że ta nawet nie sprawdziła podstawowej informacji o jego książce, czyli tytułu. Zamiast "Macierewicz i jego tajemnice", napisała "Antoni Macierewicz i jego tajemnice".

Piątek, który opisuje m.in długoletnie związki Macierewicza z byłym agentem komunistycznej bezpieki oraz zwolennikami Putina, sam ma kłopoty. Doniesienie do departamentu wojskowego Prokuratury Krajowej złożył na niego szef MON. Chciał, by dziennikarz był ścigany "za zamach na funkcjonariusza publicznego". Szef MON nie zdecydował się jednak na złożenie cywilnego pozwu o zniesławienie.

Z kolei TVP odmówiła emisji spotu książki Tomasza Piątka o szefie MON.

Więcej o:
Komentarze (182)
Autor książki "Macierewicz i jego tajemnice" pozwał redaktora naczelnego "Gazety Polskiej"
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 81 razy 79

  Dorota Kania, dziennikarka ,,narodowa'', stała bywalczyni sal sądowych (jako pozwana)

 • pysio62

  Oceniono 62 razy 60

  Macierewicz ani nikt z jego obroncow nie podaja ani jednego przykladu na napisanie przez Piatka nieprawdy. Niech powiedza konkretnie co wedlug nich nie zgadza sie z rzeczywistoscia i prawda.

 • fakiba

  Oceniono 59 razy 51

  Od Kani oczekiwać napisania prawdy to tak samo jak od kaczora i całej pisiej bandy , a przecież GP to ich propagandowe piśmidło

 • fakiba

  Oceniono 54 razy 48

  Sakiewicz i jego "redaktory" tylko pomawiać i nie prawdziwe informacje podawać potrafią , do prostowania i przepraszania już skorzy nie są

 • fakiba

  Oceniono 40 razy 38

  Kania nawet tej książki nie widziała , dostała polecenie z KC pis , że ma Antka bronić i to zrobiła jak zwykle kłamliwie , mam nadzieję , że nie tylko sprostowania ale i solidnego odszkodowania od pisiej szczujni pan zażąda w sądzie

 • def11

  Oceniono 42 razy 36

  Jeżeli GP zgodziło się na "precedens" i zamieściło raz sprostowanie, to każde następne wydanie szmatławca musiałoby podwoić objętość, na sprostowania każdego wydania :)

 • kataryniarski

  Oceniono 37 razy 31

  Red. gazety Wolskiej nie powinien się mieszać do polskich spraw i niech wraca do siebie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX