Tona aromatycznych krówek i bombki ze słodką niespodzianką. Nietypowe zamówienie MON

Aromatyczne krówki ciągutki oraz bombki choinkowe wypełnione śliwkami w czekoladzie - m.in. o taki asortyment już wkrótce wzbogaci się arsenał MON. Zadaniem słodkości będzie promowanie resortu Macierewicza.

Tak przynajmniej wynika z informacji, które można znaleźć na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej. Szczegóły zawartego tam zamówienia na "wykonanie i dostawę materiałów promocyjnych" opisało m.in. RMF FM.

W jaki sposób resort Macierewicza chce promować swoją działalność? Na długiej liście przedmiotów znalazły się m.in. ryngraf z orłem z godła polski, kalendarz na 2018 rok, monety pamiątkowe, długopisy metalowe, stalowe kubki czy - standardowo - pendrive'y. Naszą uwagę przykuły jednak wymienione w zamówieniu słodycze.

Kategorię tę otwierają krówki - MON chce ich zamówić przeszło tonę. Zgodnie z życzeniem zamawiającego, mają to być "aromatyczne ciągutki o smaku mlecznym, zawinięte w podkładkę parafinowaną oraz etykietę z nadrukiem reklamowym i napisem WOJSKO POLSKIE". Koszt - ponad 18 tysięcy złotych.

Bombki z niespodzianką

To jednak nie koniec słodkich niespodzianek. Ministerstwo chce też zamówić cukierki w zestawach. Łącznie - 4 tysiące sztuk "aromatycznych krówek o ciągnącej się konsystencji, smaku mlecznym, zawiniętych w parafinową owijkę opatrzoną etykietą w kolorze granatowym i napisem Ministerstwo Obrony Narodowej". Za to resort jest gotowy zapłacić w sumie prawie 80 tysięcy złotych.

A do tego bombki na zamówienie - choinkowe, wykonane z metalu, o średnicy 11 centymetrów. Również w liczbie czterech tysięcy. Jak czytamy, mają być one zarówno gotowe do powieszenia na świątecznym drzewku, jak i do postawienia np. na biurku. I co najważniejsze: mają w sobie skrywać 11 śliwek w czekoladzie.

Zobacz też: TVP nie zgodziła się na reklamę książki o Macierewiczu. Zareklamował ją poseł Nowoczesnej

Więcej o: