TVP nie zgodziła się na reklamę książki o Macierewiczu. Zareklamował ją poseł Nowoczesnej

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka kompletnie zaskoczył prowadzącego program "Minęła Dwudziesta" w TVP Info. Polecił widzom książkę o Antonim Macierewiczu, na reklamę której nie zgodziła się wcześniej telewizja publiczna.

Chodzi o książkę "Macierewicz i jego tajemnice" Tomasza Piątka. Wydawnictwo chciało wyemitować jej reklamę przed głównym wydaniem "Wiadomości", ale TVP nie wyraziła na to zgody, podając kuriozalne wyjaśnienie.

Poseł Adam Szłapka, który był gościem wieczornego programu w TVP Info, postanowił zareklamować książkę sam. 

- Korzystając z okazji, bo w TVP nie dało się zareklamować książki Tomasza Piątka, bardzo wszystkich zachęcam do przeczytania książki o Antonim Macierewiczu. Naprawdę, każdy wyciągnie wnioski sam - powiedział Szłapka, prezentując książkę Piątka.

Natychmiast zareagował prowadzący program Adrian Klarenbach. - Powiem panu tak, jak przyjdzie panu zapłacić za reklamę, którą pan zrobił, to myślę, że doceni pan fakt - zaczął.

- Zdaje się, ze przed "Wiadomościami" wydawnictwo chciało wykupić reklamę - tłumaczył Szłapka, na co prowadzący powiedział, że poseł "zachowuje się bardzo nieelegancko".

- Jako parlamentarzysta sprawujący mandat posła, powinien pan, mówiąc o praworządności, znać pewne granice, które pan w tej chwili przekroczył - powiedział prowadzący.

- Mam nadzieję, że Biuro Promocji i Reklamy wystawi panu rachunek - zakończył.

Szef Nowoczesnej Ryszard Petru skomentował na Twitterze: "Ciekawe czy kiedyś jeszcze posła Adama Szłapkę zaproszą do TVPiS po takim znieważeniu podopiecznego Rydzyka".

"Obiektywna" TVP odmawia emisji reklamy

Wydawnictwo Arbitror, którego nakładem ukazała się książka "Macierewicz i jego tajemnice" zamierzało wykupić czas przed głównym wydaniem Wiadomości. Jak tłumaczył na Facebooku szef wydawnictwa Marcin Celiński, chodziło o to, by reklama w publicznej telewizji dotarła to tych osób, które oglądają jedynie TVP .

"Początkowo wszystko szło profesjonalnie i gładko, ustaliliśmy daty, ceny, sprawdzono dostarczony przez Wydawnictwo Arbitror spot technicznie etc. etc. Na koniec jednak otrzymałem decyzję TVP" - pisze Celiński.

Jak podała telewizja, "podstawą do odmowy emisji spotu reklamowego jest fakt, że treść reklamy (niezależnie od zawartości samej książki) sugeruje, że książka w negatywnym świetle ukazuje A. Macierewicza, stanowiąc wyraz jedynie poglądów autora". "Założeniem TVP, jako nadawcy publicznego jest natomiast, aby nadawane programy i inne przekazy były obiektywne" - napisano w uzasadnieniu. 

Tomasz Piątek, który opisuje m.in długoletnie związki Macierewicza z byłym agentem komunistycznej bezpieki oraz zwolennikami Putina, sam ma kłopoty. Doniesienie do departamentu wojskowego Prokuratury Krajowej złożył na niego Macierewicz. Chciał, by dziennikarz był ścigany "za zamach na funkcjonariusza publicznego". Szef MON nie zdecydował się jednak na złożenie cywilnego pozwu o zniesławienie.

W obronie Piątka wystąpiły m.in Międzynarodowy Instytut Prasowy oraz Amnesty International. Działania przeciwko Piątkowi obserwuje także Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

"Wiadomosci TVP" pomyliły francuskiego komika z radykalnym islamistą

Więcej o:
Komentarze (403)
Poseł Adam Szłapka zareklamował w TVP książkę o Macierewiczu
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 152 razy 140

  Zaraz sie okaze, ze pan Szlapka (szacunek!) mial dziadka w Wehrmachcie, rodzicow zlodziei i komunistow, a sam jako 3 letnie dziecko zostal zwerbowany przez GRU (jak to wszyscy w Nowoczesnej).

 • zmichalg1

  Oceniono 98 razy 96

  Z puszczaniem zwiastunów gniota pt. "Smoleńsk" tvpis problemów jakoś nie miała.

 • biesczad1

  Oceniono 91 razy 91

  To normalne, że bolszewicy nie reklamują książek o PRAWDZIE - i nie powołują się na KONSTYTUCJĘ...

 • farsizm

  Oceniono 80 razy 80

  "- Jako parlamentarzysta sprawujący mandat posła, powinien pan, mówiąc o praworządności, znać pewne granice, które pan w tej chwili przekroczył - powiedział prowadzący."

  A ja myśle, że wy z całym TVPISem bujacie się już od dawna na gigancie i jesteście wyjęci spod prawa... Każdy może wam narobić na głowę panie Klarenbach (nazwisko jak z Reichstagu).

 • arnoszt1957

  Oceniono 79 razy 77

  I tak właśnie należy z pisiorami postępować. Stosować wobec nich ich własne metody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX