NIK składa zawiadomienie ws. Misiewicza. Chodzi o umowy, które podpisał pracując w MON

Najwyższa Izba Kontroli złoży doniesienie do prokuratury ws. umów, które w marcu ub. roku jako szef gabinetu politycznego MON zawarł Bartłomiej Misiewicz. Umowy opiewały na łączną kwotę ponad 650 tys. zł.

Były rzecznik MON i były szef gabinetu politycznego w resorcie Bartłomiej Misiewicz wkrótce może znaleźć się pod lupą prokuratury - podaje "Gazeta Wyborcza". Najwyższa Izba Kontroli w raporcie dotyczącym wykonania budżetu państwa w 2016 r. zwróciła uwagę na dwie umowy, które Misiewicz zawarł 24 marca ub.r. jako szef gabinetu politycznego MON.

"Zaciągnął zobowiązania do sfinansowania z planu finansowego wydatków Urzędu MON poprzez zawarcie (...) dwóch umów (...) o łącznej wartości 651,7 tys. zł, przekraczającej, w dniu zawarcia tych umów, ww. plan finansowy" - czytamy w raporcie NIK.

Instytucja nie wskazuje, czego konkretnie dotyczyły umowy, podkreśla jednak, że zaistniała "możliwość naruszenia dyscypliny finansów publicznych". Stąd NIK zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Bartłomiej Misiewicz był zatrudniony w MON do kwietnia 2017 r. W tym samym miesiącu komisja PiS uznała, że nie ma on kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze publicznej i w państwowych spółkach. Misiewicz zrezygnował z członkostwa w PiS, obecnie prowadzi własną firmę zajmującą się m.in. marketingiem.

Więcej o:
Komentarze (86)
NIK składa zawiadomienie do prokuratury ws. Bartłomieja Misiewicza. Chodzi o dwie umowy z 2016 r.
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 55 razy 45

  Włos mu z głowy nie spadnie, ma solidne plecy. Stoi za nim najpotężniejszy minister w rządzie, a za ministrem stoi największy kraj na świecie.

 • antropoid

  Oceniono 38 razy 30

  Po tych szumowinach z "dobrej zmiany" będzie w Polsce burdel do sprzątania na lata.

 • traszka777

  Oceniono 33 razy 29

  Miejmy nadzieję, że Michu i Antek Policmajster się wybronią przed tą ze wszech miar polityczną, totalną i nieludzką nagonką :)

 • qrzysiu

  Oceniono 33 razy 25

  Sprawa zostanie umorzona ponieważ on nie wiedział że jest coś takiego jak "dyscyplina finansów publicznych dla PIS"
  Zresztą, Rezydent skorzysta z prawa łaski zanim sprawa wyjdzie z prokuratury...

 • 111pln

  Oceniono 24 razy 24

  Przekręty i Szwindle

 • krynolinka

  Oceniono 34 razy 24

  Skoro komisja partyjna stwierdziła, że nie miał kwalifikacji to jak można jakieś zarzuty pod jego adresem formułować..Słodki miś wypłynął, tylko pewnie nie w takich okolicznościach w jakich by chciał.

 • krzych.ayanami

  Oceniono 26 razy 22

  Wielkie rzeczy :D .
  Przecież dla pisowskiej nomenklatury Polska jako taka nie istnieje - jest tylko prywatny folwark, z którego można czerpać dowolne pieniądze i hołota (czyli obywatele), która ma na to zarabiać.

 • vomitorium1

  Oceniono 32 razy 22

  " ... podkreśla jednak, że zaistniała "możliwość naruszenia dyscypliny finansów publicznych". Stąd NIK zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury."
  a tam
  ( nie przejmuj się miśku
  antoś i pan zbyszek
  nie dadzą cię skrzywdzić)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX