Resort Błaszczaka wynajmie dziesięć aut. Zapłaci za to ponad 1,2 mln zł

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozstrzygnęło przetarg na wynajem dziesięciu samochodów. Trwająca niemal cztery lata usługa będzie kosztowała resort 1,2 mln zł.

Resort Mariusz Błaszczaka wybrał firmę, która będzie wynajmowała Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji dziesięć aut - podaje WP. Kwota, którą zapłaci resort za wynajem i serwis pojazdów, to ponad 1,2 mln zł brutto. Usługa ma trwać dokładnie 45 miesięcy. 

Oznacza to, że średnio użytkowanie jednego auta będzie kosztowało resort miesięcznie nieco ponad 2,6 tys. zł brutto. 

Jak czytamy w dokumentach MSWiA, resort wynajmie siedem samochodów typu 1 (klasa D, o mocy silnika od 180 do 220 km, przyspieszeniu do 9 s, podgrzewane przednie fotele) oraz dwa samochody typu 2 (także klasa D, o mocy silnika do 250 km i przyspieszeniu do 7,5 s i z napędem na cztery koła, przyciemniane szyby, podgrzewane przednie fotele).

Resort zamówił również jeden samochód typu 3 (minibus dla 9 osób, moc silnika do 165 km, podgrzewane fotele, przyciemniane szyby). 

Ministerstwo zaznaczyło, że samochody mają być "fabrycznie nowe i nieużytkowane". Mają być dostarczone do resortu w ciągu trzech miesięcy. 

Więcej o: