Szydło ocenia Macierewicza i mówi, że jest niezadowolona z opozycji. Duda? Dwie kadencje

Rząd działa sprawnie, na razie zmian kadrowych nie będzie, a szef MON Antoni Macierewicz dobrze wykonuje swoje obowiązki - mówi w wywiadzie dla "Super Expressu" Beata Szydło. Powodów do niezadowolenia dostarcza premier polskiego rządu wyłącznie opozycja.

Beata Szydło pytana o sondaże, z których jasno wynika, że Antoni Macierewicz nie cieszy się sympatią Polaków powiedziała, że szef MON "jest skutecznym ministrem, który dba o rozwój polskiej armii i o jej reformowanie".

Swoimi działaniami naraził się wielu wpływowym grupom interesu, wiec ma wrogów. Powtórzę to, co mówiłam: nie widzę powodów, żeby ministra Macierewicza dymisjonować

- podkreśliła Szydło w wywiadzie dla "SE", ale nie zdradziła o jakie "grupy interesu" chodzi. Zapewniła jedynie, że wpadka z zamówieniem dla wojska autobusów z Autosanu jest wyjaśniana, a osobą odpowiedzialną jest wiceminister Bartosz Kownacki. 

Przypomnijmy, że spółka Autosan, wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, spóźniła się 20 minut ze złożeniem dokumentów w przetargu na autobusy dla armii. W związku z tym wojsko podpisało umowę z niemiecką firmą MAN.

Szydło wystartuje w wyborach prezydenckich?

Naczelny "SE" zapytał premier Szydło, czy chciałaby zostać następnym prezydentem Polski. Odpowiedź raczej nie zaskoczyła czytelników bulwarówki. 

O tym, kto będzie następnym prezydentem Polski, zdecydują Polacy w wyborach. Mam nadzieję, że będzie to Andrzej Duda

- wyznała Beata Szydło. Jak zapewniła, "wywodzący się z naszego obozu Andrzej Duda jest dobrym prezydentem, realizującym program, z którym szedł do wyborów".

Padło też pytanie o wakacje w prezydenckiej rezydencji w Helu. Premier odpowiedziała zdawkowo, że jak wielu Polaków co roku jeździ nad Bałtyk:

Ciesze się, że nad polskim morzem wypoczywa coraz więcej Polaków

Szydło pytana o ewentualne zmiany w rządzie powiedziała, że takie zmiany "kiedyś pewnie będą, ale nie teraz". W jej ocenie ministrowie ministrowie wywiązują się ze swoich obowiązków.

Na pytanie z czego jest niezadowolona, Beata Szydło odpowiedziała - co nie było specjalnie trudne do odgadnięcia - że z opozycji.

Jeśli jestem z czegoś niezadowolona, to z opozycji, bo pewne rzeczy, mimo różnic, powinniśmy robić razem. Polacy chcą zgody i współpracy, nie chcą kłótni. I ja o tę współpracę apeluję. Dla Polski i dla Polaków

- powiedziała polska premier.

Więcej o:
Komentarze (227)
Szydło ocenia Macierewicza i mówi, że jest niezadowolona z opozycji. Duda? Dwie kadencje
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 77 razy 71

  Nie wiem jak inni, ale ja czuję niemal odrazę do patriotyzmu w wykonaniu tych wszystkich Kaczyńskich, Brudzińskich, Pawłowicz, Sasinów, o Dudzie z Solidarności nie zapominając. No bo na czym ich patriotyzm polega? Na nienawiści, na szczuciu, na mszczeniu się, na kłamstwie i mataczeniu, na przeinaczaniu i zawłaszczaniu. Czy może być patriotyzm brzydki? Nie! Ta pisowska sitwa brzydko patriotyzm poniewiera i sprowadza go do poziomu bzdurnych patetycznych hasełek. I jeszcze jedno, dlaczego członkowie partii, w której szeregach prym wiodą takie tuzy jak Jasinski, Piotrowicz, Karski, Kryże, krzyczą "precz z komuną"? Przecież to tak samo jakby prostytutka krzyczała "precz z prostytucją"

 • raddy

  Oceniono 53 razy 49

  Kabaret, jak Boga kocham, kabaret!
  Opozycja ma powstrzymać się od krytyki i punktowania rządu, a za to popierać i współpracować z partią władzy.
  Broszce marzy się powrót do PRLu, koncesjonowane partie opozycyjne i Front Jedności Narodowej.

 • ziaburek

  Oceniono 50 razy 44

  " nie widzę powodów, żeby ministra Macierewicza dymisjonować " - a książkę Piątka czytała?

 • antropoid

  Oceniono 44 razy 34

  "Szydło ocenia Macierewicza"
  ------------------------------------

  Zrobiła dyplom z psychiatrii?...

 • fakiba

  Oceniono 38 razy 34

  Becia jest niezadowolona z opozycji bo nie pozwalają jej nierządowi na jawne przekręty i nie oklaskuje pisich "sukcesów" jak chociażby 27:1

 • raddy

  Oceniono 37 razy 33

  Za kampanię obelg wobec PBK, za "zamach smoleński" i "winę Tuska" nigdy wam kur...y nie odpuszczę.

 • remo29

  Oceniono 39 razy 33

  Miauczenie Szydło mogę skomentować tylko tak: Przez osiem ostatnich lat, Polcy i Polaki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX