Biedroń uhonorował Jarugę-Nowacką, która zginęła w Smoleńsku. Córka: Jestem wzruszona

Od środy jedno z rond w Słupsku nosi imię Izabeli Jarugi-Nowackiej, byłej wicepremier, minister polityki społecznej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Jaruga-Nowacka urodziła się w Gdańsku, kandydowała do Sejmu z okręgu gdyńsko-słupskiego.

Wieloletnia posłanka i wicepremier w rządach Marka Belki Izabela Jaruga-Nowacka ma od środy swoje rondo w Słupsku. Decyzję na wniosek prezydenta Roberta Biedronia przegłosowała rada miasta.

Jaruga-Nowacka zginęła w katastrofie smoleńskiej, właśnie obchodziłaby 67. urodziny. Do Sejmu startowała właśnie z okręgu gdyńsko-słupskiego. Była wicepremierem, ministrem polityki społecznej, pełnomocniczką rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, posłanką na Sejm II, IV, V i VI kadencji.

"Jestem ogromnie wzruszona!" - skomentowała na Facebooku decyzję słupskich władz córka Jarugi-Nowackiej, Barbara Nowacka, obecnie działaczka Inicjatywy Polskiej. "Dziękuję Słupskowi, dziękuję Robert. I stało się to dziś, w 67. rocznicę urodzin Izy" - dodała Nowacka.

Jaruga-Nowacka bez tablicy w KPRM

W kwietniu, w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w KPRM odsłonięto tablicę upamiętniającą jej ofiary. Na tablicy pojawiły się jednak tylko trzy nazwiska: Lecha Kaczyńskiego, Przemysława Gosiewskiego i Zbigniewa Wassermanna.

Premier Beata Szydło mówiła wówczas, że tablica ma przypominać o tych, którzy pracowali w Kancelarii Premiera. Zapomniano jednak o Izabeli Jarudze-Nowackiej, która w Kancelarii pracowała jako wicepremier, a wcześniej też sekretarz stanu. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (137)
Robert Biedroń uczcił Izabelę Jarugę-Nowacką, która zginęła w Smoleńsku. Córka: Jestem wzruszona
Zaloguj się
 • cehaem

  Oceniono 71 razy 55

  Jak wiemy, pod Smolenskiem "polegli" tylko ci prawilni. Reszta tylko miala wypadek.

 • lobuzek1

  Oceniono 70 razy 52

  Brawo Panie Robercie. Cieszę się, że do tego doszło.

 • arnoszt1957

  Oceniono 50 razy 44

  Słupsk - kawałek normalnej Polski gdzie mieszkają normalni ludzie. Brawo Słupczanie !!!!

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 41 razy 37

  Cześć Jej pamięci. Była niesamowita Kobietą i działaczką w wielu słusznych sprawach, w tym na rzecz organizacji pozarządowych i osób zagrożonych wykluczeniem i dyskryminacją oraz równości praw kobiet i mężczyzn. Nieodźałowana strata Wielkiego Człowieka. Bardzo Ją ceniłam. Dziękuję Panie Robercie. Oby tak dalej.

 • sailor20170605

  Oceniono 33 razy 33

  Brawo panie Biedroń!!! Należy pamiętać o wszystkich, a nie tylko o najgorszym po Adrianie prezydencie Polski.

 • chi-neng

  Oceniono 35 razy 29

  Bardzo ladny gest ze strony Buiedronia. Moje uznanie.

  Chociaz raz od 88 miesiecy, nowa twarz'.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX