MSZ stawia ultimatum Komisji Europejskiej. "Gotowi do obrony przed Trybunałem Sprawiedliwości"

"Polska wniosła o umorzenie przez Komisję Europejską toczącego się postępowania o naruszenie prawa UE" - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie.

Polska przekazała Komisji Europejskiej odpowiedzi na opinię w związku z niewypełnieniem zobowiązań dotyczących przyjęcia uchodźców - poinformowało dziś MSZ, kierowane przez ministra Witolda Waszczykowskiego.

Zdaniem rządu, obecne mechanizmy nie są wystarczające, by weryfikować tożsamość i zamiary osób przybywających do Europy. Rząd opowiada się też za udzielaniem pomocy humanitarnej, ale w krajach pochodzenia imigrantów. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Polska wniosła o umorzenie przez Komisję Europejską toczącego się postępowania o naruszenie prawa UE. W przypadku jego kontynuacji, jesteśmy gotowi do obrony swoich racji przed Trybunałem Sprawiedliwości UE 

- czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jak dodaje MSZ, "Polska nie zgadza się z logiką przyjętych we wrześniu 2015 r. decyzji relokacyjnych, jednakże będzie kontynuować swoje wsparcie w innych dziedzinach, m.in. angażując się w ochronę granic zewnętrznych UE oraz systematycznie wzmacniając swoje zaangażowanie humanitarne".

"Działania te postrzegamy jako wyraz rzeczywistej solidarności wobec naszych partnerów oraz konstruktywnej i przemyślanej pomocy, której skutki nie rodzą zagrożeń dla bezpieczeństwa i spójności Unii Europejskiej" - podsumowuje MSZ.

Więcej o:
Komentarze (145)
MSZ stawia ultimatum Komisji Europejskiej. "Gotowi do obrony przed Trybunałem Sprawiedliwości"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 37

  Do tego samego Trybunału, który zakazał wycinki puszczy ? Tego Trybunału co go pan Szyszko olał .. Coś mi się tu z logiką kłóci myślenie pana Witolda.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 49 razy 27

  Jak oni nam w końcu postawią ultimatum...
  To się z radości nie pozbieramy,
  PS Mała rada dla rolników : spróbujcie się powoli odzwyczajac od waszych traktorów Lamborghini bo jak tak dalej pójdzie to na nowo będzie końmi pola orać

 • m.godwin

  Oceniono 27 razy 25

  Waszczykowski najpierw zaprosił sobie Komisje Wenecką, a teraz pcha się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Gdyby był karpiem, to by marzył o Wigilii.

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 20

  Waszczu wy najpierw zacznijcie przestrzegać wyroków Trybunału Sprawiedliwości a potem dopiero myślcie o zwracaniu się do niego w jakiejkolwiek sprawie

 • zsm-5

  Oceniono 20 razy 16

  "Polska nie zgadza się z logiką przyjętych decyzji", a wspólne pilnowanie granic Unii to jest "wyraz rzeczywistej solidarności wobec naszych partnerów".
  Brawo San Escobar. Tylko nie przesadzaj z pomocą humanitarną, żeby się uchodźcom w głowie z nadmiaru szczęścia nie przewróciło.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 26 razy 16

  Waszczu, weź sobie na adwokata i męża zaufania, Łukaszenkę.
  To taki ciepły człowiek....
  A PiS jest jego pilnym uczniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX