Szydło: Braki w rozporządzeniu z winy samorządów. Jak było naprawdę? Pokazał to ten dokument

Kilka gmin nie zostało ujętych w specjalnym rozporządzeniu mającym ułatwić usuwanie skutków nawałnic. Premier Beata Szydło za te braki obwiniała samorządy. Okazuje się jednak, że mogła zawinić rządowa administracja.

Kilka dni temu rząd opublikował rozporządzenie, które określało "szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych". Miało ono uprościć usuwanie skutków nawałnic w ponad stu gminach.

Na liście nie znalazły się jednak m.in. gminy Sulęczyno i Sierakowice. Jak tłumaczyła premier Beata Szydło, to dlatego, że samorządowcy nie zgłosili rządowi tych gmin, gdy rozporządzenie było przygotowywane.

Tymczasem portal NaTemat.pl dotarł do e-maila wysłanego do pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego 13 sierpnia przez Włodzimierza Wlazińskiego, inspektora bezpieczeństwa i zarządzania Kryzysowego z powiatu kartuskiego. Wiadomość przeczy słowom premier Szydło.

Wlaziński już cztery dni przed wydaniem rozporządzenia informował wojewodę o zniszczeniach, do których miało dojść w gminach: Sierakowicach, Sulęczynie i Żukowie.

O rozszerzenie rozporządzenia m.in. o gminy Sierakowice i Sulęczyn zaapelował do rządu marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Premier zapowiedziała, że lista obejmie więcej poszkodowanych terenów.

"Sytuacja wygląda bardzo dobrze". Szydło o usuwaniu skutków nawałnic w Wielkopolsce

Więcej o:
Komentarze (191)
Szydło: Braki w rozporządzeniu z winy samorządów. Jak było naprawdę? Pokazał to ten dokument
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 85 razy 85

  Becia ty szukanie winnych zacznij od siebie i wokół siebie , masz Antka i Błaszczaka pod ręką

 • ar.co

  Oceniono 71 razy 71

  Też mi nowina - że zawodowa kłamczucha zełgała po raz n-ty. Napiszcie, jak kiedyś zdarzy jej się powiedzieć prawdę, to będzie news!

 • fakiba

  Oceniono 58 razy 58

  Becia jak na pisicę przystało tłumaczenia o zaniechaniach zaczęła od kłamstw i zwalania winy na wszystkich tylko nie na swój nierząd

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 46 razy 46

  Pani wujcino , bycie premierem do czegoś zobowiązuje. Trzeba mieć klasę , aby mówić prawdę. Tobie brakuje i wiedzy i klasy. To co sobą reprezentujesz jest kompromitacją pod każdym względem. Brak obycia, toporny wygląd, kłamstwa, i hipokryzja nie do zaakceptowania.

 • feurig59

  Oceniono 44 razy 44

  Sukin... nawet ragedie ludzkie przekuwają w atak na samorządy, zniszczenie ich, "zreformowanie"...
  Niech ich szlag trafi - jak najszybciej. Nawet komuna nie szkodziła Polsce tak, ja ta swołocz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX