"Przez koedukację mamy zniewieściałych mężczyzn". Oto poglądy przyszłego sędziego TK

Justyn Piskorski - to kandydat PiS na nowego sędziego TK. Po tym jak partia ogłosiła swoją nominację, w internecie zaczęły krążyć fragmenty tekstu jego autorstwa. Pisze w nim m.in. o roli kobiet i mężczyzn. Oto najciekawsze cytaty.

Dr hab. Justyn Piskorski jest specjalistą w dziedzinie międzynarodowego prawa karnego oraz polityki kryminalnej. We wrześniu miał stanąć na czele katedry prawa karnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - pisze poznańska "Wyborcza". Teraz to najprawdopodobniej on zastąpi w Trybunale Konstytucyjnym zmarłego ponad miesiąc temu sędziego Lecha Morawskiego - inne kluby nie zgłosiły swoich kandydatur.

Zobacz też: Prawnik z Poznani, kandydatem do TK. Słynie z kontrowersyjnych poglądów

Od momentu ogłoszenia decyzji PiS wszyscy zaczęli zastanawiać się, kim jest ich kandydat. Okazało się, że Piskorski rok temu napisał bardzo obszerny tekst o współczesnym ojcostwie, który pojawił się na łamach dwumiesięcznika "Zawsze wierni", wydawanego przez Bractwo Kapłańskie św. Piusa X. Wybraliśmy dla was najciekawsze wątki.

Justyn Piskorski i jego poglądy

Czego dowiadujemy się z referatu przyszłego sędziego? M.in. tego, że jest przeciwnikiem koedukacji w szkołach, "gdyż ten model edukacji jest nastawiony na kształcenie grzecznych dziewczynek".

Długoletni okres koedukacji musiał doprowadzić do stanu, w którym mamy zniewieściałych mężczyzn i agresywne kobiety. Takie role są im bowiem narzucane bardzo wcześnie. Chłopiec ma być grzeczny, a dziewczyna co najmniej "asertywna", ale nie jest źle także, gdy jest pewna siebie, agresywna i zdolna do walki o swoje prawa - pisze Piskorski.

Dalej kandydat PiS twierdzi, że "ruch kobiecy doprowadził do wprowadzenia kategorii osobistej winy ojców". "Zostali oni napiętnowani. Masowo uświadamiano kobietom ojcowskie niedostatki. Rozpoczęła się swoista nagonka na ojców. Nawiasem biorąc można zauważyć, że był to prawdopodobnie poligon tej 'pedagogiki wstydu”', której jako Polacy doświadczamy współcześnie" - uważa karnista. I stawia chwilę później dość kontrowersyjną tezę:

"Tak zwana przemoc w rodzinie jest pojęciem fałszywym"

Ponieważ jednak pisze o wyzwaniach ojcostwa, szybko tłumaczy w tym kontekście, że zgodnie ze statystykami ofiarami przemocy domowej najczęściej padają dzieci wychowywane przez ojczymów, a nie ojców. "Przemoc w rodzinie zatem nie jest problemem, o ile jest to rodzina biologiczna" - stwierdza.

"Kto utracił ojca, nie będzie ojcem"

W tekście wylicza też wszystkie skutki, jakie jego zdaniem wiążą się z brakiem ojca: samobójstwa, narcyzm społeczny, skłonności homoerotyczne i przestępczość. "Brak ojca staje się czynnikiem dziedzicznym. Ten, który utracił ojca, sam nie będzie ojcem" - przekonuje Piskorski.

Według niego prawdziwych ojców ubywa, a ich miejsce w świecie dziecka zajmuje państwo i szkoła.

W tak paradoksalnym świecie nie ma jednak miejsca dla mężczyzn rzeczywistych, gdyż niosą oni po prostu kulturę. Świat antykultury i antywartości jest w stanie akceptować jedynie ich namiastki. W stanie sporu nie ma dla nich miejsca. Zwycięzca może być bowiem tylko jeden. Jest to walka prowadzona z Bogiem na wszystkich możliwych polach. Uderzenie w ojcostwo jest po prostu jednym z najbardziej efektywnych narzędzi wojny - uważa przyszły sędzia TK.

Piskorski widzi jednak światełko w tunelu. "W deficycie ojca rolę inicjacyjną w kształtowaniu męskości mogą pełnić kolektywy innych mężczyzn. Jednym z najlepszych wydaje się być Kościół" - stwierdza, choć zaraz dodaje, że dużo lepiej taką rolę może spełniać nie tradycyjny kościół, tylko np. Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X, dla którego powstał tekst.

Więcej o:
Komentarze (372)
Justyn Piskorski. Kandydat PiS na sędziego TK i jego poglądy
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 67 razy 61

  Kolejny kościółkowy mizogin. Przez tę koedukację wielu chłopaków nie zostało klechami.

 • fakiba

  Oceniono 65 razy 55

  Pewnie w przedszkolu łomot od koleżanki dostał bo jej klocki zabrał , bo tatuś w domu nauczał , że chłopczykowi się wszystko należy i od tego czasu ma strach przed koedukacją

 • fakiba

  Oceniono 57 razy 51

  Typek z poglądami prosto ze średniowiecza kandydatem do TK , kobiety już mogą zacząć się bać jak ten pacan wyroki będzie wydawał

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 47

  Poglądy można mieć. Gorzej gdy zamiast na podstawie prawa zacznie orzekać na podstawie poglądów.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 55 razy 45

  Następny, który chce mieć żonę do swojej dyspozycji po 21 godzinie.
  Gdzie się te typy wychowały?

 • 99venus

  Oceniono 37 razy 31

  Żałosna postać cywilizacyjnego prostaczka.Parafialna ciemnota zawłaszcza państwo.

 • icek20

  Oceniono 36 razy 28

  Kobiety polskie niech zapamietaja to nazwisko-tego faszysty katolickiego.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 32 razy 26

  "Justyn" ... rodzice skrzywdzili go w dzieciństwie, w dorosłym życiu mści się na polskich obywatelach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX