Wojsko wojskiem, ale prawdziwą atrakcją był Andrzej Duda. Widać, że też się dobrze bawił

Nie codziennie zdarza się okazja, by spotkać Andrzeja Dudę na żywo. Ale Święto Wojska to wyjątkowy dzień. 15 sierpnia na uroczystą defiladę przychodzą całe rodziny. Prezydent robił sobie z nimi zdjęcia.

15 sierpnia ulicami Warszawy tradycyjnie przejedzie i przemaszeruje wojskowa defilada. Święto Wojska to także gratka dla dzieci. Dlatego rodzice chętnie zabierają je tego dnia na Trakt Królewski i okolicznościowe pikniki wojskowe.

Przed defiladą, która ruszyła w samo południe, odbyło się uroczyste złożenie kwiatów przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy budynku Garnizonu Warszawa. Był tam prezydent Andrzej Duda. Później, przed hotelem Bristol, chętnie robił sobie zdjęcia z ludźmi. To będzie pamiątka dla całej rodziny. Uśmiech prezydenta wskazuje, że też się dobrze bawił.

Na zdjęciach fotoreportera Agencji Gazeta widać, że prezydent Duda cały czas pozostawał pod czujną ochroną służb.

Mnóstwo wydarzeń na Święto Wojska 

15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego w całej Polsce odbędzie się mnóstwo wydarzeń. Po raz pierwszy w defiladzie przejadą samobieżne moździerze RAK.  

Centralne uroczystości z okazji święta wojska zaplanowano w Warszawie. Rozpoczęła je msza święta w Katedrze Polowej Wojska Polskiego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Zwierzchnik Sił Zbrojnych po nabożeństwie złożył wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego, a chwilę później przed pomnikiem marszałka.

Na później zaplanowano przegląd wojsk dokonany przez Dudę i wreszcie uroczystą defiladę.

15 sierpnia nie będzie nominacji generalskich

W tle tegorocznego Święta Wojska jest konflikt prezydenta Andrzeja Dudy z szefem MON, Antonim Macierewiczem. Nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich w Siłach Zbrojnych RP. 

"W ocenie Prezydenta, trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich" - przekazało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Andrzej Duda jeszcze przed rozpoczęciem prac nad ustawami, znalazł czas na coś naprawdę przyjemnego

Więcej o:
Komentarze (97)
Święto Wojska 15 sierpnia. Andrzej Duda robił sobie zdjęcia
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 34 razy 20

  Najgorsza rzecz jaka może spotkać porządnego człowieka to mieć zdjęcie razem z wielokrotnym przestępcą , tłumacz się potem że nie pomagałeś

 • wranek

  Oceniono 24 razy 16

  Na Kremlu ogladaja defiladę...
  - ten, z brodą, to nasz - mówi doradca wojskowy Władimira
  - znaju, znaju, mołodiec - odpowiada Wołodia.

 • pakulec

  Oceniono 21 razy 13

  a ja bym chciał zdjęcie z Adrianem - mam juz zdjęcie z niedźwiedziem z Krupówek i z orangutanem w zoo, więc będę miał ciekawą kolekcję tematyczną

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 12

  Jestem wprost porażona tą spiekotą, żarem, żywiołem płomiennym, jaki bucha od tego ocieplania wizerunku pajaca z pałaca...:).

  Płone!

 • fakiba

  Oceniono 15 razy 9

  Więcej chętnych nie było ? , wcale się nie dziwię bo mieć zdjęcie z dudą to obciach

 • pyosalpinx

  Oceniono 12 razy 8

  Mamy silna armie...szczegolnie orkiestra dobrze wypada w piosenkach o ulanach....a i pociag pancerny bedzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX