Osobisty fotograf Andrzeja Dudy odszedł nagle z Pałacu. "Zrezygnowałem z pracy, dziękuję"

Po dwóch latach współpracy Andrzej Hrechorowicz przestał być osobistym fotografem prezydenta Andrzeja Dudy. Nie chce zdradzać powodów swojej decyzji.

Hrechorowicz przekazał informację o swoim odejściu w poniedziałek późnym wieczorem na Twitterze. "Moi Drodzy, zrezygnowałem z pracy w Pałacu Prezydenckim. Od 15.08.2017 nie jestem już fotografem prezydenta Andrzeja Dudy. Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas" - napisał.

Nie podał jednak powodu, dla którego zdecydował się na zakończenie współpracy. "Nie odchodzę do innej pracy, to nie jest powód!", "Na razie odpoczywam", "Mam swoje powody" - to jedyny sposób, w jaki Hrechorowicz skomentował odejście.

We wpisach na Twitterze podkreśla jednocześnie, że nie rozstaje się ze swoją pasją i nadal będzie się zajmował robieniem zdjęć. Wierzy też w swoich następców. "Zbudowałem od podstaw dobry Zespół. Dadzą radę" - zapewnia były już prezydencki fotograf.

Na stronie Pałacu nie ma oficjalnego komunikatu, kto zastąpi w obowiązkach Hrechorowicza. Autorem najnowszych zdjęć Andrzeja Dudy z obchodów związanych ze Świętem Wojska Polskiego jest już Maciej Biedrzycki.

Andrzej Duda w obiektywie prezydenckiego fotografa >>>

Fotograf z 30-letnim stażem

Hrechorowicz rozpoczął pracę dla Pałacu Prezydenckiego w 2015 roku, po wyborach wygranych przez Andrzeja Dudę. Obaj panowie współpracowali ze sobą już wcześniej, w trakcie kampanii wyborczej.

Hrechorowicz to fotograf z blisko 30-letni stażem. W przeszłości pracował m.in. dla Polskiej Agencji Prasowej, a także Telewizji Republika przy programie Anity Gargas "Zadanie specjalne". Był wielokrotnie nagradzany - w 2013 roku jako freelancer otrzymał Nagrodę Banku Zachodniego WBK w BZ WBK Press Foto za fotoreportaż "Żołnierze Wyklęci".

Ten fotograf zrobił Obamie prawie 2 mln zdjęć. Oto 30 najlepszych >>>