Kulisy odwołania Paczuskiej: po drodze był jeszcze jeden szef "Wiadomości". Utrzymał się dzień

Trwa długi weekend, ale w redakcji "Wiadomości" TVP większy ruch. Według nieoficjalnych doniesień zmiany na stanowisku szefa programu były dwie. Czego jeszcze nie przeczytamy w oficjalnych komunikatach?

Kilka dni temu dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek pisał, że w redakcji "Wiadomości" trwa nerwowe oczekiwanie na rozwój wydarzeń. Głośno było o konfliktach wewnętrznych i możliwym odwołaniu szefowej, Marzeny Paczuskiej.

Kulisy odwołania Marzeny Paczuskiej

Zaczął się długi weekend. Informacja o zwolnieniu szefowej "Wiadomości" spadła nagle - w niedzielę późnym wieczorem - na Twitterze. - Olechowski Jarek nowym szefem "Wiadomości". Gratuluję! - napisał szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Klaudiusz Pobudzin. 

Na nic się zdało poparcie braci Karnowskich, którzy z Paczuską przeprowadzili korzystny dla niej wywiad. To zakreśliło jedynie linię podziału wokół "Wiadomości". Paczuska w wywiadzie dla wPolityce.pl mówiła, że z każdego urlopu się wraca i że nie da się zakłamać dorobku "Wiadomości" pod jej kierownictwem. Odrzucała też zarzuty o robienie polityki. 

Tyle oficjalnie. A o czym wysoko postawieni w TVP nie chcą mówić? Według informacji branżowego portalu wirtualnemedia.pl, który jako pierwszy informował o planach zwolnienia Marzeny Paczuskiej, zmiany na stanowisku szefa "Wiadomości" TVP były w ten weekend aż dwie! Najpierw został nim zastępca Pobudzina, Grzegorz Pawelczyk. Długo miejsca na nowym stołku nie zagrzał. Jak piszą Wirtualne Media, nagle zrezygnował, a wtedy zaczęło się gorączkowe szukanie innego kandydata i tak szefem "Wiadomości" został ich reporter, Jarosław Olechowski. 

Sytuacja w redakcji jest dynamiczna, sam Olechowski parę godzin wcześniej pisał, że awansował tylko na wydawcę programu. Jeszcze niedawno Pobudzin z kolei zaprzeczał informacjom o zwolnieniach.

- Największą siłą "Wiadomości" są wspaniali reporterzy. Rozsiewanie fake newsów, że ktokolwiek ma być zwolniony, to obrzydliwe kłamstwo - podał oficjalny profil "Wiadomości" na Twitterze.

Kurski na pomoc Marzenie Paczuskiej

Prezes TVP Jacek Kurski o zwolnieniu Marzeny Paczuskiej wie. I zadeklarował, że przedstawi jej inną propozycję pracy w Telewizji Polskiej. To ma być awans.

Według nieoficjalnych doniesień ze stanowiskiem wydawcy "Wiadomości" może się pożegnać łączony z Paczuską Przemysław Wenerski. O jego powrót do pracy dopytywano Olechowskiego na Twitterze.

Kim jest Wenerski? To były reporter programu publicystycznego "Czarno na białym" w TVN24. W tamtej redakcji był znany jako osoba o ciętym języku i sympatiach prawicowych-katolickich. Wcześniej związany z TVN Warszawa, a poprzednio - z poznańską TVP. To doświadczony reporter polityczny. Jeśli wierzyć doniesieniom portalu mediainside.pl, nie pracowało mu się dobrze z reporterką Ewą Bugałą, której pracę deprecjonował. Ewa Bugała odeszła z "Wiadomości", dostała program w TVP Info, ale niedawno wróciła. Jej materiały są na jedynkach serwisu.

Sam Wenerski na razie sprawy nie komentuje. Na Twitterze umieścił tylko zdjęcie samotnego człowieka, zapatrzonego w dal. Niektórzy uznali je za wymowne nawiązanie do obecnej sytuacji. 

Jedno jest pewne, o redakcji "Wiadomościach" TVP na pewno jeszcze usłyszymy.

Donald Tusk na przesłuchaniu w prokuraturze. Doszło do spięcia z dziennikarzem TVP

Więcej o:
Komentarze (120)
Wiadomości TVP. Marzena Paczuska odwołana, szefem Jarosław Olechowski
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 56 razy 52

  Ustawa z dnia …… o odpowiedzialności za łamanie praworządności i służbę na rzecz państwa autorytarnego

  Art. 1
  Okres Sejmu VIII kadencji tj. od dnia 12 listopada 2015 r. do ………….. r. uznaje się za okres państwa autorytarnego, w którym prezydent RP, większość sejmowa, powołane przez nią władze państwowe wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się łamania Konstytucji i rażących naruszeń praworządności, w tym zwłaszcza świadomego uchwalania przepisów i podejmowania decyzji niszczących instytucje państwowe, dyskryminujących bezpodstawnie grupy obywateli, ograniczających prawa obywatelskie, zagrażających ładowi społecznemu oraz wyrządzających szkody oświacie, obronności i gospodarce kraju.

  Art. 2
  Osoby pełniące w okresie o którym mowa w art. 1 funkcje kierownicze w Państwie tj. prezydent RP, prezes i członkowie Rady Ministrów, marszałkowie Sejmu i Senatu, posłowie i senatorowie ówczesnej większości parlamentarnej, wojewodowie, funkcjonariusze i urzędnicy służb publicznych oraz pełniące funkcje kierownicze w partii Prawo i Sprawiedliwość, którym udowodniony zostanie udział w naruszeniach praworządności określonych w art. 1 podlegają karze od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Ścigane jest również podżeganie i pomocnictwo.

  Art. 3
  Osoby wymienione w art. 2 niniejszej ustawy, którym udowodnione zostanie naruszanie praworządności określone w art. 1, zostają dożywotnio pozbawione biernego prawa wyborczego, a ich świadczenia emerytalne i rentowe nie mogą przekroczyć najniższych świadczeń z ubezpieczenia społecznego.
  Art. 4
  Partię polityczną o nazwie Prawo i Sprawiedliwość rozwiązuje się niniejszym i wykreśla z rejestru partii politycznych.

  Art. 5
  Ustawa wchodzi w życie z dniem

 • fakiba

  Oceniono 44 razy 40

  Ale pięknie się pisiory z Rydzolami w TVPis gryzą , smacznego i bardzo dużo ofiar życzę

 • polakadam

  Oceniono 36 razy 34

  wpis Marzeny Paczuski na Twitterze jakoś dziwnie zalatuje mi retoryką lewicowo-liberalną. A gdzie podział się patriotyzm i przekonanie o nieomylności prezesa Kurskiego, tak silnie akcentowane przez panią redaktor tuż przed wyjazdem wakacyjnym na sławną już włoską wyspę? Gdy dodamy do tego list córki leśniczego adresowany do drwala puszczy i wczorajszą aukcję w Janowie Podlaskim, zaczyna się pojawiać coraz wyraźniejszy obraz niekompetencji i dna moralnego przedstawicieli "dobrej zmiany"

 • szaja25

  Oceniono 29 razy 29

  Sadurską też zwolnili żeby awansować na pensyjkę za90tyś, więc Małgoś nie stękaj , pewnie będziesz w jakiejś radzie nadzorczej dużej państwowej spółki. Przez dwa lata będziesz rwała pełnymi garściami, tak patriotycznie.

 • wicipinski

  Oceniono 30 razy 28

  Tacy wytrawni bolszewicy w tym pisie, a nie przyswajają prostej prawdy, że każda rewolucja zżera własne dzieci.

 • hamsterx

  Oceniono 28 razy 26

  czy to ma jakieś znaczenie ?
  przyzwoici Polacy i tak już dawno nie oglądają ze znaczkiem tvp

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 18

  Ciekawe jak Kurski będzie winę na TVN , Polsat i Gazetę zwalał za rozpierduchę w TVPis

 • fakiba

  Oceniono 22 razy 18

  Zaraz dowiemy się , że ze względów osobistych Kurski podał się do dymisji , a w rzeczywistości dostał kopa od kaczki i to lewą płetwą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX