Marzena Paczuska nie jest już szefową "Wiadomości". I pisze: Dziennikarzy etatowych zwalniają na TT

Marzena Paczuska kierowała "Wiadomościami" od czasu, gdy Prawo i Sprawiedliwość przejęło telewizję publiczną. Ostatnio została wysłana na urlop, ale zapewniała, że z każdego urlopu się wraca. Tak się jednak nie stało.

O tym, że Paczuska traci stanowisko, a zastąpi ją Jarosław Olechowski, poinformował na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin. Pogratulował nowemu szefowi i podziękował Paczuskiej za dotychczasową pracę

Krótko sytuację skomentowała sama Paczuska. "Etatowych dziennikarzy, pracowników TVP - zwalniają na TT... -:) Super" - oceniła na Twitterze.

Jako pierwszy informację o planowanych zmianach podał portal mediainside.pl, który napisał, że są one podyktowane "utratą zaufania prezesa TVP i kierownictwa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej".

W materiale, opartym na relacji anonimowego informatora z TVP, podano, że standardem w „Wiadomościach” było niewykonywanie poleceń Kurskiego. Rozmówca portalu twierdził, że Paczuska całkowicie ignorowała także kierownictwo TAI.

Stylem zmiany kierownictwa "Wiadomości" zaskoczona jest nawet Joanna Lichocka (PiS) z Rady Mediów Narodowych". "Nie podoba mi się styl tej zmiany. Kierownictwo TVP ma do niej prawo. Ale Marzena Paczuska zapracowała na wielkie podziękowania i docenienie" - napisała.

Krytycznie sytuację ocenił też redaktor naczelny tygodnika "Sieci" Michał Karnowski:

Urlop i fala spekulacji

Paczuska przed tygodniem poinformowała, że jest na urlopie. Zamieściła nawet zdjęcie, które - jak szybko ustalili internauci - pochodziło z fotobloga. Już wtedy zaczęły się pojawiać spekulacje, że urlop był przymusowy, a Paczuska może stracić stanowisko.

Sama zainteresowana udzieliła wywiadu portalowi wPolityce.pl, w którym z jednej strony mówiła, że "nie ma takiego urlopu, z którego się nie wraca", a z drugiej podsyciła spekulacje, stwierdzając tajemniczo: "być może komuś zależy, bym nie wróciła".

Pracownicy TVP mówili „Gazecie Wyborczej”, że między prezesem stacji Jackiem Kurskim a Paczuską od jakiegoś czasu trwał konflikt. – Chodzi o kształt „Wiadomości”. Czy dziennik ma uprawiać propagandę łopatologicznie, czy nieco subtelniej – powiedział pracownik TVP. Kurski, według tego źródła, jest za pierwszą wersją.

"Wiadomosci TVP" pomyliły francuskiego komika z radykalnym islamistą

Więcej o: