Awantura w TVP Info. Po ataku Tomasza Sakiewicza europosłanka Róża Thun opuszcza studio

Jednym z tematów programu "Bez Retuszu" w TVP Info były reparacje wojenne od Niemiec. Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" mówił m.in. o "pedagogice wstydu fundowanej przez PO".

W pewnym momencie zarzucił europosłance Platformy Róży Thun, że "nie czuje się Polką, czuje się reprezentantką Niemiec".

„Jest pan wrednym i podłym kłamcą!”, „żądam przeprosin!” - odpowiedziała wzburzona europosłanka. "Powinien pan się wstydzić, że pan robi wojnę polsko-polską" - dodała.

Thun apelowała do prowadzącego program Michała Adamczyka, by zareagował. Ten zaczął ją uciszać. Wtedy europosłanka powiedziała, że za chwilę opuści studio, bo została obrażona.  

Adamczyk zapytał Thun, czy chce poprowadzić program i radził, by wyjaśniła sobie wszystko z Sakiewiczem poza anteną. Europosłanka wstała i wyszła ze studia.

Prowadzący skomentował:

Bardzo nam przykro, że pani Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein opuszcza studio.

I prowadził program dalej.

Róża Thun już przed programem uderzyła w TVP Info.

- Z prawdziwą przykrością informuję Państwa, że dziś o godzinie 21.50 wezmę udział w tym beznadziejnym programie TVPiS Info "Bez Retuszu". Pewnie, jak zwykle, będzie urocze towarzystwo, obiektywny prowadzący i poważna "dyskusja" #masochizm - napisała na swoim oficjalnym Facebooku.

Zobacz też: Róża Thun: Żenuje mnie obecna turystyka. To funta kłaków niewarte [URLOP OD POLITYKI] >>>

Rasistowskie żarty i piosenki o zagranicznych spiskach. TVP zorganizowała jubileusz Jana Pietrzaka

Więcej o: