Łuk na cześć Cudu nad Wisłą na samym środku rzeki. Tak Jan Pietrzak chce "wykiwać" miasto

Pomniki smoleńskie to nie jedyna nowość, jaką już być może wkrótce zobaczymy w Warszawie. Prawica wciąż bardzo poważnie myśli także o budowie łuku triumfalnego na cześć Cudu nad Wisłą. Szczegóły zdradził niedawno Jan Pietrzak.

O swoim spektakularnym pomyśle Pietrzak opowiadał w telewizji braci Karnowskich wPolsce. Początkowo planowano, że łuk triumfalny poświęcony Bitwie Warszawskiej będzie spinał ze sobą dwa brzegi Wisły. Pietrzak skarżył się jednak, że władze Warszawy nie chcą inicjatorom pomysłu przyznać odpowiedniego terenu pod taką budowę. - Były straszne kłopoty ze znalezieniem działki w tej materii miejskiej - mówił.

Wtedy, jak opowiadał, z pomocą przyszedł architekt Marek Skrzyński, współpracownik Towarzystwa Patriotycznego. - On wynalazł taki projekt w głowie, że jak zbudujemy łuk w Wiśle, to będziemy jak najmniej podlegać władzom Warszawy - oznajmił Pietrzak. Tłumaczył, że rzeka podlega w dużej mierze ministerstwu środowiska, a nie miastu.

Chodzi o to, żeby wykiwać władze Warszawy i zbudować łuk w nurcie Wisły

- dodał, podkreślając, że "tej ekipy nie ma już co prosić" o zgodę i odpowiednią działkę lub działki.

Całą rozmowę możecie obejrzeć tutaj (wątek dotyczący łuku ok. 8:30):

 

Wysoki jak Pałac Kultury?

Jednocześnie nie mógł się nachwalić projektu, który - jak zaznaczył - wcale nie jest ostateczny i może ulec zmianom. Prezentował go w studiu prowadzący rozmowę Jacek Karnowski.

To jest trochę taka baszta obronna, trochę fragment jakichś murów... Jednym słowem: nawiązuje bardzo do polskiej historii i architektury. Piękny projekt!

- przekonywał Pietrzak. Wysokość budowli oszacował wstępnie na mniej więcej 150-200 metrów. Dla porównania: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, który wciąż pozostaje najwyższym budynkiem w Polsce, mierzy razem z iglicą 237 metrów.

Łuk miałby być gotowy do 15 sierpnia 2020 roku, czyli na setną rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Tymczasem w telewizji braci Karnowskich Karnowski rozmawiał z Karnowskim >>>

Więcej o:
Komentarze (397)
Łuk Bitwy Warszawskiej. Jan Pietrzak chce postawić łuk w Wiśle
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 112 razy 102

  wWolsce.pl ... Raz Karnowski rozmawia z Karnowskim, innym razem Karnowski z Karnowskim... a ekspertem jest Pietrzak - gwiazda estrady PRL...Komedia.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 53 razy 51

  A moja zona chce ,zebym po 30 latach do Polski wrocil .
  Strach mnie ogarnia.

 • antygronkowiec

  Oceniono 50 razy 48

  Jest dobrze, na szczęście Wisła to szlak żeglowny i takie potworki to sobie może Pietrzak stawiać u siebie na podwórku. A Pietrzak.... nawet za czasów komuny dziada nie znosiłem.

 • rezun-one

  Oceniono 40 razy 40

  Potem się tylko łuk pomaluje w kolory tęczy i dupnie podświetli.
  To się PiS będzie czuł wykiwany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX