Ludzie ogłaszają to zdjęcie symbolem. Holland na Krakowskim Przedmieściu w wigilię miesięcznicy

Zdjęcie z reżyserką Agnieszką Holland, barierkami i policją zyskuje na popularności przed kolejną miesięcznicą smoleńską.

Ogrodzenia z barierek na Krakowskim Przedmieściu pojawiają się zawsze przed miesięcznicą smoleńską. Dla mieszkańców to już znajomy widok, ale turystów wciąż dziwią. 

W wigilię 88. miesięcznicy na Krakowskim pojawiła się reżyserka, Agnieszka Holland. Jak napisała Marta, która na Twitterze relacjonowała tę sytuację, Holland rozmawiała z policją i zagranicznymi turystami, którym tłumaczyła, co to są miesięcznice smoleńskie.

Powstała seria zdjęć, z których jedno zyskuje szczególną popularność. Widać na nim reżyserkę, która samotnie stoi przy policyjnych barierach. Po drugiej stronie jest rząd funkcjonariuszy.

Więcej zdjęć zobaczysz TUTAJ >>>

Jak wyglądają przygotowania do miesięcznic? W środę wóz strażaków, wiozący barierki w kierunku Krakowskiego Przedmieścia, zarejestrował reporter RMF FM Patryk Michalski. "Nawet strażacy zaangażowani w przygotowanie miesięcznicy smoleńskiej!" - napisał dziennikarz. Obchody zawsze zabezpiecza policja. Ostatnio w większej liczbie, bo próbują je blokować uczestniczy tzw. kontrmiesięcznic.

Agnieszka Holland - uznana na świecie reżyserka

Agnieszka Holland to reżyserka filmowa i teatralna. Laureatka nagrody FIPRESCI w Cannes za swój debiut "Aktorzy prowincjonalni", trzykrotnie nominowana do Oscara (za "Gorzkie żniwa" oraz "W ciemności" w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny i za "Europa, Europa" w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany). Od 1981 roku tworzy zarówno w kraju, jak i za granicą, zrealizowała m.in. "Kobietę samotną", "Całkowite zaćmienie", "Tajemniczy ogród" oraz seriale "House of Cards", "The Killing", "Prawo ulicy". Jej najnowszy film "Pokot" jest prezentowany w Konkursie Głównym 67. MFF Berlinale.

Holland wcześniej krytykowała rząd PiS i Andrzeja Dudę.

Donald Tusk na przesłuchaniu w prokuraturze. Doszło do spięcia z dziennikarzem TVP

Więcej o: