To zjawisko jest niezwykle rzadkie. Mieszkańcom paru miejscowości udało się je uchwycić. "Magia!"

Piękno! Po prostu magia! - komentowali szczęśliwcy, którym udało się sfotografować różowy łuk na wieczornym niebie. Widok, którym mogli się cieszyć mieszkańcy zachodniej Anglii, to rzadkość.

Ludzie mówią na to po prostu - różowa tęcza. Zjawisko można było obserwować w poniedziałek wieczorem, ok. godziny 21.00, w zachodniej Anglii, np. w Bristolu, Yale czy Taunton. W niektórych miejscach widać było nawet podwójną różową tęczę! Możecie ją zobaczyć np. na zdjęciu "Bristol Post" i BBC poniżej.

Jak powstaje różowa tęcza?

Zachwyceni mieszkańcy chętnie robili zdjęcia rzadkiego zjawiska. Jak wyjaśnia brytyjska stacja BBC Pogoda, różowa tęcza to iluzja optyczna (jak każda tęcza). Synoptyk Simon King zaznacza, że zjawisko nie ma nawet swojej specjalistycznej nazwy.

A kiedy powstaje? Synoptyk BBC tłumaczy, że będzie widoczne jeśli zwykła tęcza zbiegnie się w czasie z różowym zachodem słońca.

Proste, a jakie piękne! Tylko zobaczcie na zdjęciach poniżej. 

 
 
 
 
 
 

Jak powstaje tęcza?

Synoptyk przypomina, że tęcza powstaje, gdy światło słoneczne w atmosferze rozszczepia się po napotkaniu kropelek wody na na wielobarwne widmo.

Czytaj też: Afrykańskie upały wracają do Polski. Jest ostrzeżenie najwyższego stopnia [NOWA PROGNOZA POGODY] >>>

Widok taki, że miękną nogi. Przeszklony basen 150 metrów nad ulicą

Więcej o: