Kukiz wzywa TVP do ujawnienia wszystkich nagrań od Sowy. Wskazuje poważne zagrożenie

TVP Info dzień po dniu informuje o kolejnych taśmach z restauracji Sowa i Przyjaciele. Z tej okazji Paweł Kukiz wystosował apel do Telewizji Polskiej.

Paweł Kukiz wzywa TVP do opublikowania wszystkich taśm od Sowy i Przyjaciół, które chcą w dyspozycji telewizji. Prosi też o przekazanie ich prokuraturze. 

W przeciwnym razie istnieje zagrożenie, że PiS, będący jedynym dysponentem tzw. "publicznej" telewizji, będzie używał tychże taśm jedynie do szantaży i grał hakami całą tę i kolejną kadencję, zamiast ewentualnych przekręciarzy posłać za kraty

- argumentuje Kukiz. I dodaje: "minęły dwa lata i żadnemu z "dyskutantów" włos z głowy nie spadł". 

Przypominam, że każdy kto posiada wiedzę o możliwości popełnienia przestępstwa zobowiązany jest do poinformowania o tym organów ścigania. W przeciwnym razie podlega karze. Prawej i Sprawiedliwej

- dodaje lider Kukiz'15.

Taśmy od Sowy i Przyjaciół

W weekend TVP Info emitowało nowe nagrania podsłuchany rozmów z restauracji Sowa i Przyjaciele. Telewizja postanowiła, że będzie ujawniać wybrane fragmenty rozmów stopniowo, w kilku odsłonach. Wszystkie pochodzą z lutego 2014 roku, kiedy w nieistniejącej już restauracji Sowa i Przyjaciele spotkali się ówczesny szef MSZ Radosław Sikorski i ówczesny prezes PKN Orlen Jacek Krawiec. Rozmawiali m.in. o innych politykach. Sikorski krytykował Schetynę, a Krawiec Halickiego. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Co na to sama Platforma Obywatelska? "TVPiS znów w służbie partii. Ale mają pietra przed Polakami. Pozdro z grilla" - napisał na Twitterze Grzegorz Schetyna. Andrzej Halicki, który nagranie na swój temat usłyszał, siedząc w studiu TVP, nie przywiązywał wagi do jego treści.

W poniedziałek pokazano kolejną porcję nagrań. "Tematem rozmowy jest należąca do Orlenu rafineria, znajdująca się w Możejkach na Litwie. Krawiec mówi Sikorskiemu, że rafinerię chce kupić Igor Sieczyn, człowiek Putina" - czytamy na portalu tvp.info, który umieścił u siebie też stenogram.

Donald Tusk na przesłuchaniu w prokuraturze. Doszło do spięcia z dziennikarzem TVP

Więcej o:
Komentarze (140)
Nowe taśmy z restauracji Sowa i Przyjaciele. Apel Pawła Kukiza
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 49 razy 47

  << W przeciwnym razie istnieje zagrożenie, że PiS, będący jedynym dysponentem tzw. "publicznej" telewizji..>>

  To nie zagrożenie, to pewność..., nikt trzeźwo myślący nie ma wątpliwości, że za kelnerami i Falentą stał pisowsko-kremlowski układ mający na celu odsunięcie prounijnego rządu PO-PSL od władzy.

 • tumaxer

  Oceniono 47 razy 41

  Tylko, że cały problem polega na tym, że tam żadnych przestępstw nie było. Więc PiS nie ma obowiązku nic ujawniać ani nie może nikogo wsadzić.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 34 razy 34

  Panie Kukiz plotkarstwo i pogadanki przy piwie jeszcze w Polsce nie są powodem do wdrażania za kraty. A tyle warte są te nagrania o niczym. Martw się Pan lepiej czy towarzysze z PiS nie nagrywaha właśnie tego o czym Ty sobie z kumplami opowiadasz bo myślę że są to pogadanki na tym samym poziomie.

 • jr968

  Oceniono 35 razy 33

  Ale tu nie ma mowy o żadnych przestępstwach (i zapewne nie ma o nich mowy także w kolejnych nagraniach). Tu szokować ma luźny styl wypowiedzi o sprawach państwa, nierzadko wzbogacony wulgaryzmami. I kogoś tam może i zaszokował. Ale niech ktoś ów nie sądzi, że obecna władza, na luźnych rozmowach, gdy kamery nie widzą a mikrofony nie słyszą, używa innego języka. Miałem okazję pobyć trochę wśród włodarzy samorządowych (ale na różne imprezy zjeżdżali też posłowie różnych opcji, ministrowie). No i gdy kończyły się oficjalne przemówienia, a zaczynały pogaduchy przy karkówce z grilla i piwie, to sam język i określenia używane w odniesieniu do poważnych spraw, wyglądały podobnie do tego, co słyszymy na taśmach publikowanych obecnie przez TVP. Poseł czy minister, to po prostu człowiek i kiedy ma chwilę, w której sądzi, że jest osobą prywatną, mówi, jak osoba prywatna, jak my wszyscy (średnio), gdy jesteśmy na grillu u znajomych. I tyle.

 • munaciello

  Oceniono 31 razy 31

  Po pierwsze, TVP czyli PiS nie ujawni od razu nagrań, bo to jest tej partii na rękę.
  Po drugie, panie Kukiz, PiS - gdyby mogło - już dawno wsadzałoby do więzień "przekręciarzy". Z nagrań jednak nie wynika, żeby ktokolwiek z nagranych popełnił jakieś przestępstwo.
  Po trzecie, panie Kukiz, jeśli wiesz, że ktokolwiek z nagranych popełnił przestępstwo, złóż doniesienie do prokuratury. Jeśli nie wiesz o przestępstwie, przestań insynuować.

 • smarekdarek

  Oceniono 29 razy 27

  Jak ktoś kiedyś nie wierzył, że PiS stał za nagraniami, to teraz musi być ślepy, żeby tego nie widzieć.
  A TVPiS jeszcze nie raz wyciągnie jakąś "taśmę hańby" na opozycję
  www.youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 26 razy 26

  Przestępstwem to jest nielegalne nagrywanie ludzi jak sobie pierdoly przy piwie opowiafaja. Powinno siedzieć PiSowcy co tego przestępstwa się dopuścili.

 • tom_aszek

  Oceniono 26 razy 26

  "{Kukiz} dodaje: "minęły dwa lata i żadnemu z "dyskutantów" włos z głowy nie spadł. Przypominam, że każdy kto posiada wiedzę o możliwości popełnienia przestępstwa zobowiązany jest do poinformowania o tym organów ścigania." "

  Święta racja, panie pośle. Najwyższy czas sprawdzić jakie właściwie przestępstwo popełnili ci dyskutanci (prócz nadużywania słów powszechnie uważanych za obelżywe, które jest oczywistą zbrodnią na języku polskim)? Czy w grę wchodzi np. ujawnienie tajemnic państwowych?

 • antoszek22

  Oceniono 27 razy 25

  Kukiz, Jakubiak, Rzymkowski to w gruncie rzeczy ukryta opcja pislamska co jasno pokazało wczorajsze KłamiemyBezRetuszu..
  Upubliczniona rozmowa Sikorskiego jest o polityce Kaczyńskich przez którą Polska spółka wywaliła kilkadziesiąt miliardów złotych na utrzymywanie nierentownej rafinerii a rzekoma przyjaźń z Litwą to jest pasmo porażek i nie zapowiada się na zmiany sądząc po ostatnich pomysłach Błaszczaka na paszport.
  Dopiero miesiąc temu podpisano umowę o tranzycie ropy i pojawiły sie pierwsze zyski które na razie nie zrekopensowały 10 letnich strat + ceny zakupu.
  Narodowa szczujnia zajmuje się ku...mi a nie meritum .
  ciemny lud i tak będzie wiedział swoje
  Szkoda że narodowa szczujnia nie mówi o idiotce która uroczyście położoną kradzioną stępkę z innego statku przedstawia jako pomysł na ratowanie przemysłu stoczniowego który jakoś sobie radzi bez tych tłuków i ich braku planu, projektów , pieniędzy i pracowników na wybudowanie nawet jednego statku .

  O jakim szantażu może być tu mowa ?
  Kaczyńskiego pośmiertnie można szantażować nagrodą śp Darwina ,
  a broszki nie da się szantażować boć ona należy do pislamskiego prezesa .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX