"Newsweek": Beata Szydło wypalona, "jedzie na oparach". Trwa dzięki "strategii woła"

"Newsweek" pisze o wypaleniu premier Beaty Szydło. Według tygodnika, który rozmawiał z jej współpracownikami, szefowa rządu "jedzie na oparach", nieustannie starając się sprostać oczekiwaniom prezesa.

Ludzie z otoczenia Beaty Szydło mówią anonimowo "Newsweekowi", że premier jest przemęczona, zestresowana i spięta. Pada nawet określenie, że w ciągu półtora roku stała się „psychicznym wrakiem”. Na powierzchni utrzymuje się dzięki "strategii woła". "Z pokorą znosi wezwania na Nowogrodzką i żądania Kaczyńskiego, nie przeciwstawia mu się i nie sili się na samodzielność" - pisze tygodnik.

Osoba przedstawiona w tekście jako "ważny polityk PiS" mówi, że szefową rządu męczy ciągła huśtawka, pretensje z Nowogrodzkiej i kolejne oczekiwania Jarosława Kaczyńskiego, a dodatkowo presja w rządzie, gdzie "nieustannie napiera na nią Morawiecki".

Według tygodnika Szydło jest w zasadzie sama. "Kiedyś miała jeszcze sojusz z prezydentem, ale dziś jest z nim na wojennej ścieżce" - pisze "Newsweek". Jej potwierdzeniem miała być "wojna na orędzia" po prezydenckich wetach do ustaw o KRS i SN. Michał Krzymowski pisze, że taktyczny sojusz łączy Szydło ze Zbigniewem Ziobrą, ale nie jest on oparty na zaufaniu.

"Nie damy sie zastraszyć polskim i zagranicznym obrońcom elit." Orędzie premier Beaty Szydło

Więcej o: