Gowin był za ustawami PiS o sądach. Teraz podjął decyzję, jak będzie głosował w sprawie weta

Wicepremier Jarosław Gowin zadeklarował w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", że ani on ani jego posłowie nie zagłosują za odrzuceniem weta prezydenckiego w sprawie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym.

Minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin nie sądzi, by do głosowania ws. weta w ogóle doszło. Zaznaczył jednak, że ani on, ani jego posłowie nie zagłosują za jego odrzuceniem. 

Zdaniem Jarosława Gowina, wszyscy w obozie zjednoczonej prawicy, a także w całej Polsce zgadzają się, że reforma sprawiedliwości jest konieczna. Zaznaczył jednocześnie, że jako były minister sprawiedliwości bardzo dobrze zna problemy polskich sądów. Dodał również, że inicjatywa co do tego, jak ma wyglądać reforma, przeszła na ręce prezydenta.

- Przypuszczam, że jego projekt będzie zbliżony do tego, jaki przedstawił PiS, ale pozbawiony jego poważnych wad. Na pewno prezydent i obóz rządzący będą dążyć do jakiejś formy kompromisu. Byłoby fatalnie, gdyby strony próbowały się wzajemnie stawiać pod ścianą. Wierzę, że tego unikniemy - kończy wicepremier Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin chce włączyć się w sprawę Puszczy Białowieskiej

Na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" minister nauki i szkolnictwa wyższego odniósł się również, do decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który nakazał wstrzymanie wycinki części drzew w Puszczy Białowieskiej. Wicepremier zapowiedział, że włączy się w tę sprawę i wspólnie z ministrem Janem Szyszką jesienią zorganizują międzynarodową konferencję, podczas której "wybrzmieć mają argumenty każdej ze stron sporu".

Donald Tusk na przesłuchaniu w prokuraturze. Doszło do spięcia z dziennikarzem TVP

Więcej o:
Komentarze (96)
Jarosław Gowin podjął decyzję w sprawie weta Dudy
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 50 razy 48

  Ważne jest to pisi pachołku , że głosowałeś za przyjęciem ustaw dających kaczej bandzie możliwość przejęcia sądów , a teraz to sobie głosuj jak chcesz bo i tak weta buce nie obalicie , za mało was w tej bandzie

 • beatrixx-kiddo

  Oceniono 40 razy 38

  W dudę się pocałujcie z waszą konferencją, w tym tempie to do jesieni Puszczę nieodwracalnie zdemolujecie. Sqoorvysyny.

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 28

  Jaki bohater z tego pacana , pis nie ma tylu głosów żeby weto obalić to on nie zagłosuje za odrzuceniem

 • fakiba

  Oceniono 29 razy 25

  Teraz to gamoniu możesz sobie głosować jak ci się podoba bo i tak pisory nie dadzą rady weta obalić

 • polakadam

  Oceniono 24 razy 22

  Do jesieni puszczy białowieskiej już nie będzie.

 • pinio67

  Oceniono 21 razy 19

  Oto wielka tajemnica gowina:
  1. ma gdzieś interes Polski - dba wyłącznie o interesy watykanu kalkulowane przez opus dei;
  2. watykan przy pis-ie ma wszystko: dostał handel ziemią (kasa z Unii); dostał DZIECI (szkoła, która będzie produkować ideologicznych półgłówków) - watykan w osobach DZIECI ma przyszłość Polski w łapach; watykan rządzi zarówno episkopatem jak i rydzykiem - jedni i drudzy mu podlegają;
  3. watykan wie, że jeszcze 4-5 lat Unii w Polsce i katolstwo idzie w Polsce na śmietnik - to ostatnia chwila, aby wykorzystać żądzę władzy pis-owskich bolszewików i ugruntować swoje wpływy na kolejne 10-olecia;
  I to jest cała rola prostytutki politycznej zwanej gowinem. Co więcej - sam rządzi szkolnictwem wyższym - tam spokojnie umieści lub znajdzie przyszłe elity bez kręgosłupa, które będą decydować o naszych losach tak jak watykan wymyśli.
  Tyle w temacie.

 • vito60

  Oceniono 19 razy 17

  Gowinie, ty nie mow jak bedziesz glosowal, juz raz glosowales. Konferencja na jesieni? Do tego czasu Szyszko wytnie puszcze. Kto sie twoja nedzna osoba wogole przejmuje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX