Gowin był za ustawami PiS o sądach. Teraz podjął decyzję, jak będzie głosował w sprawie weta

Wicepremier Jarosław Gowin zadeklarował w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", że ani on ani jego posłowie nie zagłosują za odrzuceniem weta prezydenckiego w sprawie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym.

Minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin nie sądzi, by do głosowania ws. weta w ogóle doszło. Zaznaczył jednak, że ani on, ani jego posłowie nie zagłosują za jego odrzuceniem. 

Zdaniem Jarosława Gowina, wszyscy w obozie zjednoczonej prawicy, a także w całej Polsce zgadzają się, że reforma sprawiedliwości jest konieczna. Zaznaczył jednocześnie, że jako były minister sprawiedliwości bardzo dobrze zna problemy polskich sądów. Dodał również, że inicjatywa co do tego, jak ma wyglądać reforma, przeszła na ręce prezydenta.

- Przypuszczam, że jego projekt będzie zbliżony do tego, jaki przedstawił PiS, ale pozbawiony jego poważnych wad. Na pewno prezydent i obóz rządzący będą dążyć do jakiejś formy kompromisu. Byłoby fatalnie, gdyby strony próbowały się wzajemnie stawiać pod ścianą. Wierzę, że tego unikniemy - kończy wicepremier Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin chce włączyć się w sprawę Puszczy Białowieskiej

Na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" minister nauki i szkolnictwa wyższego odniósł się również, do decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który nakazał wstrzymanie wycinki części drzew w Puszczy Białowieskiej. Wicepremier zapowiedział, że włączy się w tę sprawę i wspólnie z ministrem Janem Szyszką jesienią zorganizują międzynarodową konferencję, podczas której "wybrzmieć mają argumenty każdej ze stron sporu".

Donald Tusk na przesłuchaniu w prokuraturze. Doszło do spięcia z dziennikarzem TVP

Więcej o: