Jest śledztwo w sprawie przygotowań do "fizycznej likwidacji" Macierewicza. Po wpisie na FB

Prokuratorzy z Krakowa prowadzą śledztwo w sprawie przygotowań do fizycznej likwidacji szefa MON - ustalili dziennikarze "Gazety Wyborczej" i radia RMF FM.

Prokuratura Krajowa o śledztwie informuje jedynie w lakonicznym komunikacie. Dziennikarzom "Wyborczej" i RMF potwierdziła, że rzeczywiście bada sprawę przygotowań do "usunięcia przemocą poprzez fizyczną likwidację" szefa MON. O jakie przygotowania chodzi? W komunikacie śledczych czytamy, że m.in. "zbieranie informacji dotyczących miejsca zamieszkania". 

Z nieoficjalnych informacji dziennikarzy wynika, że chodzi o facebookowy wpis. Ktoś w internecie pytał, gdzie mieszka Antoni Macierewicz, ktoś inny odpowiedział mu, że "sprawa zostanie załatwiona".

Zarzuty postawiono jednej osobie. Nikt nie został zatrzymany. Początek śledztwa zbiega się w czasie z kolizją z udziałem kolumny Antoniego Macierewicza pod Toruniem - podaje radio. 

Kolizja kolumny Antoniego Macierewicza

W styczniu w Lubiczu Dolnym k. Torunia doszło do kolizji z udziałem samochodu, którym jechał szef MON. W kolizji uczestniczyło 8 pojazdów, w tym dwa z kolumny żandarmerii wojskowej. Antoni Macierewicz, który wracał z sympozjum "Oblicza dumy Polaków", zorganizowanego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej ojca Tadeusza Rydzyka w Toruniu, nie ucierpiał. Przesiadł się do innego samochodu i wrócił do Warszawy, gdzie jeszcze tego dnia wieczorem wziął udział w gali przyznania prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody Człowiek Wolności tygodnika "wSieci". 

Odtworzyliśmy trasę Antoniego Macierewicza. 200 km w mniej niż 100 minut - czytaj więcej na ten temat >>>

Donald Tusk na przesłuchaniu w prokuraturze. Doszło do spięcia z dziennikarzem TVP

Więcej o:
Komentarze (276)
Antoni Macierewicz celem zamachu? Jest śledztwo
Zaloguj się
 • buffy_007

  Oceniono 64 razy 54

  To już gorzej niż komunizm. Jaki zarzut można postawić za pytanie o miejsce zamieszkania tego ...pana...? Albo za stwierdzenie "sprawa zostanie załatwiona"? Przecież sam prezydęt milinlecia stwierdził kiedyś "zadanie wykonane!" i nikt go za to nie posadził...

 • pisiekundlecaladobe

  Oceniono 60 razy 52

  Znaczy postawiono zarzut osobie, że zapytała, gdzie mieszka Antoni? Mocne.
  A z którego to paragrafu ten zarzut?

 • fabricated

  Oceniono 48 razy 46

  Nie wiem gdzie mieszka Pan Macierewicz, ale powinien mieszkać w Tworkach.

 • fakiba

  Oceniono 45 razy 35

  Pewnie poszkodowany w którym kolumna Antka skasowała samochody stojące na światłach chciał od dziada odszkodowanie dostać a bez adresu sprawy w sądzie nie założy

 • fakiba

  Oceniono 40 razy 34

  Kaczor stary sklerotyk zapomniał gdzie Antek mieszka i się dopytywał , chciał mu kwiaty wysłać bo Antek sukces ogłosił a po każdym pisim sukcesie prezio z kwiatami leci , tak jak do Beci po 27;1

 • po_co_mi_konto

  Oceniono 40 razy 32

  buchachacha
  Czego to oni nie wymyślą, żeby tylko usprawiedliwić swoje przestępstwa drogowe.
  Niedługo się okaże, że ten facio od seiczento jest agentem Mosadu.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 36 razy 28

  paranoja w kolonii watykańskiej sięga dna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX