Po tym programie senator PO bojkotuje TVP Kurskiego. "Zrobili ze mnie obrońcę III Rzeszy"

Senator PO Jan Rulewski ogłosił, że zawiesza swój udział "w debatach telewizyjnych prowadzonych przez narodowe media". To jego reakcja po tym, jak "Wiadomości" TVP wyrwały jego słowa z kontekstu.

Rulewski poinformował o swojej decyzji w bardzo emocjonalnym wpisie na Facebooku. "Przyznaję, nie jestem w stanie zapobiec fałszerstwom i zabiegom socjotechnicznym mediów Kurskiego" - pisze senator.

Po audycji dot. reparacji wojennych od Niemiec przedstawiono mnie jako obrońcę III Rzeszy. Nabrali się na to nieuważni widzowie 

- czytamy we wpisie Rulewskiego. Polityk był bowiem kilka dni temu gościem programu "Minęła 20" w TVP Info, gdzie głównym tematem była sprawa ewentualnych reparacji wojennych dla Polski ze strony Niemiec.

Udzielona wówczas przez niego wypowiedź - wyrwana z kontekstu - pojawiła się później w materiale "Wiadomości" TVP. Brzmiała tam następująco: "Najbardziej zniszczonym narodem pod względem biologicznym i oczywiście materialnym byli Niemcy".

Wyjaśniam, że w żadnym słowie, przecinku czy wyrazie twarzy nie współczułem ani nawet nie wspominałem o cierpieniach Niemców. Nawiązywałem jedynie do faktów czyli strat

- tłumaczy dziś Rulewski. Dodaje, że od tej pory zawiesza swoje występy w TVP "w trosce o higienę psychiczną przeciwników i dobre samopoczucie przyjaciół".

Uważam, że działania Kaczyńskiego mieszczą się w kategorii postprawd. Myślę, że właściwym sensem jest przykrycie porażki wokół sądu naczelnego [chodzi o Sąd Najwyższy - red.] oraz start kampanii wyborczej w Warszawie. Aneksem są działania Jakiego [Patryka, szefa komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - red.] i asysta piskrokodyli w tv

- pisze senator PO. Poniżej zamieszczamy cały jego wpis.

TVP Info wypuściło skrajnie antyniemiecki spot. "To początek krucjaty prezesa Kurskiego" >>>

Więcej o: