Poseł PiS w tureckiej TV: "Nie strzelamy do ludzi jak PO". A sędziowie? "Zabijają ludzi prowadząc po pijaku"

Poseł Dominik Tarczyński po raz kolejny broni PiS w zagranicznych mediach. Tym razem mogli go zobaczyć widzowie tureckiej telewizji TRT World. To, czego się od niego dowiedzieli, było momentami zaskakujące nawet dla nas.

TRT World jest tureckim odpowiednikiem kanału Russia Today. To rządowa telewizja nadająca po angielsku, masowo krytykowana za swoją postawę podczas zeszłorocznej próby zamachu stanu w Turcji. Z pracy w stacji zrezygnowało wówczas 35 dziennikarzy, w tym dyrektor ds. informacji.

Telewizja wciąż cieszy się jednak dużą oglądalnością. Kilka dni temu do jednego z jej programów został zaproszony Dominik Tarczyński, który całkiem niedawno - dzięki swojej nienagannej angielszczyźnie - reprezentował już PiS we France24 czy na antenie radia BBC World Service.

Tarczyński: Nikt nie strzela do protestujących

Tym razem polityk odpowiadał na pytania związane z sądową rewolucją PiS. Tarczyński przekonywał, że jego partia cieszy się w Polsce ogromnym poparciem - dużo większym niż poprzednie rządy. Wtedy padło pytanie: to skąd na ulicach wzięły się te dziesiątki tysięcy protestujących?

- To znaczy, że demokracja w Polsce ma się dobrze - odparł bez mrugnięcia okiem.

Ludzie mogą protestować, mogą mówić: nie zgadzamy się z tym. Stąd cieszę się, że nikt do nich strzela tak, jak do protestujących strzelała poprzednia władza. Nasi poprzednicy mówili wtedy, że to nic takiego, bo to tylko gumowe kule.

- kontynuował Tarczyński, czego dziennikarka nie mogła już zweryfikować.

Przypomnijmy: to prawda, że w lutym 2015 roku policja użyła gumowych kul przed kopalnią w Jastrzębiu Zdroju. Zrobiła to jednak dopiero wtedy, kiedy w trakcie protestu górników wybuchły regularne zamieszki.

Fragment programu z udziałem Dominika Tarczyńskiego:

 

W ciągu zaledwie kilku minut wywiadu Tarczyński podzielił się też osobliwym uzasadnieniem, dlaczego PiS bierze się za wymiar sprawiedliwości.

Mamy sędziów, którzy zabijają ludzi, kierując samochodami po pijaku. Mamy wciąż sędziów przyłapanych na kradzieży ze sklepów

- przekonywał poseł PiS. - Nie można ich w żaden sposób ukarać. Dziś sędziowie są ponad prawem, są wyżej niż posłowie i parlament. To niedopuszczalne, bo trójpodział powinien polegać na równowadze tych sił - dodał Tarczyński.

Więcej o:
Komentarze (273)
Tarczyński w tureckiej telewizji TRT World
Zaloguj się
 • czarnyminio

  Oceniono 64 razy 52

  Tarczyński nygusie ,intelekcie domniemany Turcja to miejsce w,którym będziesz prosił o azyl więc staraj się buraku.Do niezobaczenia w Polsce.

 • czytakczynie12

  Oceniono 35 razy 33

  Brzydko mówią o Polsce. Podobnie wyborcy piS na zagranicznych portalach źle piszą o Polsce, "Tłumacza" za granicą kto to"Bolek", wypisują antysemickie teksty i teksty przeciw uchodźcom, ,piszą o "ciapataych" i żeby generalnie cały świat ich w d... pocałował, bo teraz jest prawdziwy polski rząd, a nie tamte inne itd. Dają jak najgorsze świadectwo o Polsce,posługują się przy tym językiem hejtu. Kto tu jest TARGOWICĄ?. Ogromnym wstydem było oglądać w niemieckiej telewizji te straszne słowa wykrzyczane przez prezesa do Polaków z opozycji o kanaliach, zdradzieckich mordach, mordercach. PIS TO WSTYD.

 • mokebe_z_senegalu

  Oceniono 34 razy 32

  Tarczyński to nie jest czasem ten, który poleciał do Miami naładować baterie, czillując przy umierającej matce swoich przyjaciół?

  #zyciewolackie

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 34 razy 32

  Czy trzeba uklęknąć przed tym dobrodziejem, że jeszcze nie strzelał do opozycji...

 • Jan Osik

  Oceniono 34 razy 30

  Tarczyński to nawet nie ku tas.
  to kuta sinka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX