TVP Info zrobiła "lekko stronniczą" sondę o Tusku. Już druga osoba wali prosto z mostu

Każdy reporter telewizyjny wie, że sonda uliczna powinna prezentować różne poglądy. To dziennikarskie przedszkole. Widocznie jednak pracownik TVP Info spotkał na swojej drodze samych przeciwników Donalda Tuska.

"Co Polacy sądzą o Donaldzie Tusku i co myślą o jego powrocie do polskiej polityki? Zobaczcie naszą sondę" - zachęca portal tvp.info na swojej facebookowej stronie. Jedna z komentujących osób zauważyła, że dobrych słów o Tusku pewnie nie będzie tam dużo. W rzeczywistości nie ma ich tam wcale. Zamiast tego znalazła się wulgarna obelga.

Pytania w sondzie różnią się od tych z facebookowej zajawki. Są stronnicze i sugerujące odpowiedź. Reporter pytał o ocenę Donalda Tuska "jako Polaka", a także kandydata na premiera. Mówił ludziom, że kandydaturę Tuska na to stanowisko wysunęły Niemcy.

- Nie dba o Polskę, jeszcze szkodzi Polsce - mówił starszy pan. 

Drugi mężczyzna zapalił się: - O proszę pana, ja bym go w ostatnią dziurę wsadził!

- Dla mnie ten człowiek jest skończony - irytowała się kobieta.

- Klasa polityczna niemiecka chce, żeby Tusk został premierem Polski - zagaił do kolejnej rozmówczyni reporter. - Proszę pana, to co oni chcą, to jest ich sprawa, ale my decydujemy - odpowiedziała.

Inne głosy były bardzo podobne. Jeden z mężczyzn stwierdził, że Tusk mógłby być premierem, ale "w przyszłym wcieleniu".

- Czy Pan dziennikarz wie, co to jest sonda uliczna i jak zadawać pytania? - zwróciła uwagę jedna z komentujących wpis tvp.info. 

- Wow, jaka różnorodność wypowiedzi u tych "przypadkowo" spotkanych przechodniów - zdziwił się widz.

W siedzibie PiS zwołano naradę, na polityków czekali demonstranci

Więcej o: