Kaczyński: "Ojcze dyrektorze, obronimy Polskę!". Było też o "szatanie chodzącym po świecie"

Jarosław Kaczyński był dziś nie tylko gościem TV Trwam. Kilkadziesiąt minut później pojawił się w studiu Radia Maryja, gdzie mówił o obronie chrześcijańskiej cywilizacji i szatanie, który "chodzi po świecie".

W pierwszej części "Rozmów niedokończonych", emitowanej w TV Trwam, prezes PiS wystąpił wspólnie z Mariuszem Błaszczakiem. Późnym wieczorem - już w Radiu Maryja - dołączyli do nich dodatkowo Joachim Brudziński oraz ojciec Tadeusz Rydzyk.

- Życzymy panu, żeby pan wytrzymał - mówił założyciel toruńskiej rozgłośni, zwracając się do Kaczyńskiego.

Bo to, co z panem robią, jest niegodne człowieka. Myślę, że w narodach o jakiejś takiej opóźnionej cywilizacji tego nie robią. My się za pana modlimy

- dodał. - Polak nigdy do Polaka nie odnosi się źle - stwierdził. Było też mnóstwo podziękowań dla rządzących za "robienie dobrych rzeczy dla Polski". - Alleluja i do przodu! Matka Boska nam pomoże, uratujcie Polskę! - zachęcał o. Rydzyk, apelując o zjednoczenie prawicy.

- Proszę się nie obawiać, ja to na pewno wytrzymam - zapewniał prezes PiS. - Obronimy Polskę, ojcze dyrektorze! My to traktujemy jako swoją misję - mówił polityk.

Jesteśmy rzeczywiście ostatni, ale to nie oznacza, że nasza twierdza zostanie kiedykolwiek zdobyta. Musimy ją obronić dla Polski, dla Polaków i dla Europy. Po prostu dla ludzkości. Nie chcę wchodzić w nieswoją rolę, no ale szatan chodzi po świecie

- tłumaczył Kaczyński. Błaszczak mówił z kolei, że konsekwencją polityki Europy Zachodniej są zamachy terrorystyczne. Wygłosił przy tym kolejną tyradę pod adresem imigrantów.

- I teraz ci z totalnej opozycji mówią nam, że powinniśmy realizować te zgubne decyzje, które oni podejmowali. To pokazuje, kim oni byli. Byli gotowi zagrozić bezpieczeństwu naszej ojczyzny w imię własnych interesów - tak szef MSWiA krytykował rząd Ewy Kopacz.

"Pan premier Kaczyński darem od Boga!"

Brudziński ubolewał z kolei nad upadkiem standardów w polskim Sejmie i pomstował na opozycję. - Przeżyliśmy Samoobronę, przeżyliśmy Palikota - wyliczał.

Ale to, z czym mamy do czynienia od dwóch lat, to, jak w sposób niezwykle grubiański traktowany jest pan prezes praktycznie na każdym posiedzeniu Sejmu, jest czymś absolutnie niewyobrażalnym

- ocenił wicemarszałek Sejmu. Nie zabrakło też, tradycyjnie, telefonów od słuchaczy.

- Pan premier Kaczyński jest darem Boga dla Polski! Jest pan niekwestionowanym mężem stanu i wielkim strategiem, opatrznościowym mężem danym nam przez niebiosa - rozpływała się w pochwałach pani Józefa z Krakowa. Co na to prezes PiS?

No cóż ja mogę powiedzieć? Tylko się płonić ze swego rodzaju zażenowania tak niezasłużonymi pochwałami, słowami. Ja się oczywiście staram, ale to są starania po prostu tylko jednego z polskich polityków. Mam nadzieję, że te starania nam przyniosą ostatecznie efekty

- krygował się Kaczyński. Polityk odniósł się także do ostatnich demonstracji w obronie sądów. Jedna z nich odbyła się przed jego domem na warszawskim Żoliborzu. Wznoszone wtedy hasło "Precz z kaczorem-dyktatorem" nazwał "bzdurnym".

- Ten "kaczor" to oczywiście ja - przyznał. - No ale ten dyktator jest tak łagodnym i dobrym dyktatorem, że nawet można mu oblegać dom i nie dawać mu mieszkać spokojnie we własnym domu, skądinąd bardzo skromnym - żalił się prezes PiS. - Mogę tutaj powiedzieć żartem, że atak ten odparł mój kot - stwierdził na zakończenie.

Kaczyński w TV Trwam nie odpuszcza prezydentowi >>>

Więcej o: