Andrzej Duda kłamie? Kolejny wiceminister uderza w prezydenta po wecie

Ministerstwo sprawiedliwości twierdzi, że konsultowało z prezydentem swoje ustawy o sądach. Co innego mówił sam Andrzej Duda.

- Ubolewam nad tym, że projekt ustawy o Sadzie Najwyższym przed złożeniem w parlamencie nie był mi przedstawiony jako prezydentowi RP i że w związku z tym nie mogłem odbyć konsultacji, tak jak większość innych podmiotów zainteresowanych też konsultacji odbyć nie mogła - stwierdził w poniedziałek Andrzej Duda. To między innymi tym motywował zawetowanie ustawy. 

Inną wersję wydarzeń przedstawia w mediach ministerstwo sprawiedliwości. - To było konsultowane na etapie tworzenia tych zapisów - mówił w TVN24 wiceminister Michał Wójcik. 

- Minister sprawiedliwości spotkał się z panem prezydentem swego czasu - powiedział Wójcik. I dodał, że o ile pamięta, było to przed złożeniem wniosku do TK w sprawie ustawy o KRS, co miało miejsce w kwietniu.

"Czyli prezydent kłamie?"

- Z kuchni politycznej mogę tylko powiedzieć, że były rozmowy na ten temat - stwierdził Wójcik.

- Czyli prezydent kłamie? - dopytywała prowadząca "Fakty po Faktach".

- Ja nie chcę tego powiedzieć - odparł Wójcik. Na drugie takie pytanie odpowiedział: - Ja nie wiem na podstawie czego prezydent wysuwa takie wnioski. 

Podobnie wypowiadał się wcześniej wiceminister Patryk Jaki. - To nie jest prawda - tak w rozmowie z dziennikarzami odniósł się do słów Dudy o braku konsultacji. - Ale przyjdzie czas pewnie, że będziemy więcej na ten temat mówili - dodał.

W siedzibie PiS zwołano naradę, na polityków czekali demonstranci

Więcej o: