Gronkiewicz-Waltz z grzywną. Rabiej: Decyzje reprywatyzacyjne podejmowano w chaosie

Już w sumie 12 tys. zł kary ciąży na prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz po tym, jak konsekwentnie odmawia pojawienia się na rozprawie komisji ds. reprywatyzacji.

Były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz zeznawał jako kolejny świadek przed Komisją Weryfikacyjną badającą nieprawidłowości w reprywatyzacji.

Wojciechowicz zaprzeczał, jakoby plan zagospodarowania przestrzennego był przygotowywany tak, aby uwzględnić interesy osób zajmujących się reprywatyzacją.

Przesłuchanie Jacka Wojciechowicza zakończyło się o 15.00.

Tymczasem prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ponownie nie stawiła się na wezwanie komisji i ponownie została ukarana grzywną. Ma zapłacić 3 tysiące złotych za niestawinnictwo na rozprawie dotyczącej zwrotu nieruchomości pod dawnym adresem Sienna 29.

12 tysięcy złotych grzywny

Prezydent Warszawy na rozprawę przysłała swoich pełnomocników oraz pracowników Ratusza - Marka Mikosa i Piotra Rotkiewicza. Sama konsekwentnie odmawia udziału w rozprawach. Konsekwentna w swoich decyzjach jest też Komisja Weryfikacyjna. Teraz Hanna Gronkiewicz-Waltz ma do zapłacenia łącznie 12 tysięcy złotych grzywny.

Kolejnym świadkiem ma być rzeczoznawca Marek Sz. Świadek 17 lipca zwrócił się do Komisji o utajnienie treści jego zeznań oraz wizerunku. Dziś członkowie Komisji podjęli decyzję, że wizerunek Marka Sz., zgodnie z jego prośbą, będzie utajniony. Nie ma natomiast zgody na utajnienie treści zeznań. Marek Sz. ma postawione zarzuty prokuratorskie.

"Decyzje reprywatyzacyjne w ratuszu podejmowano w chaosie"

Członek Komisji Weryfikacyjnej z ramienia Nowoczesnej Paweł Rabiej twierdzi, że decyzje reprywatyzacyjne w ratuszu podejmowano w chaosie i bez badania ich konsekwencji.

Rabiej zauważa, że zmiana planu zagospodarowania zbiegała się czasowo z decyzją reprywatyzacyjną w sprawie Siennej: 

- Moja ogólna refleksja na temat zeznań byłego wiceprezydenta jest taka, że ratusz lekceważył ryzyko, które niosła reprywatyzacja. Nie chcę powiedzieć, że całkowicie zamiatano to pod dywan, ale przykładano do tego niedostateczną wagę, nie przewidziano, jakie mogą być tego skutki dla zarządzania miastem - wyjaśnił.

Więcej o:
Komentarze (41)
Gronkiewicz-Waltz znowu z grzywną. Rabiej: Decyzje reprywatyzacyjne podejmowano w chaosie
Zaloguj się
 • bog43

  Oceniono 18 razy 4

  przyglądałem się dzisiejszej komisji , żywcem przypominały procesy z radzieckich filmów . Gó... kogo interesowała prawda . Trzeba było udowodnić , że plan zagospodarowania planu miasta powstawał szybko , bo na potrzeby " kombinatorów " . Świadek tłumaczył cymbałom jak krowie na rowie , że plan taki to proces wieloletni i powstał wiele lat temu i był wielokrotnie publikowany . Świadek miał wsadzić mordę w kubeł i odpowiadać tak lub nie , co jest oczywiście wbrew prawu . Na to również zwracał uwagę jakiś tam mecenas , na to byleJaki , że on tu rządzi i ma prawo , mecenas odpowiedział nie prawo a siłę . Rozumiem , że ten głupek byleJaki nie jest sędzią , ale wiem , że kiedy chamy pisowskie opanują sądy , to tak będą wyglądać procesy

 • bog43

  Oceniono 15 razy 1

  przeczytałem każdy wpis na tej stronie i żaden z nich nic nie mówi o sprawiedliwości , jeśli winna , ma siedzieć , co jest zrozumiałe i oczywiste . Za co ma siedzieć ? nieważne , ma siedzieć i tyle . Ja bym to tak podsumował - wam nie do Europy , wam świnie pasać w bolszewickiej Rosji

 • chris rhode

  Oceniono 8 razy 0

  Nie złamali jej poprzedni władcy i mam nadzieję,że nie da się złamać obecnym. I żeby było jasne nie jestem jej fanem ale polowanie trwa.

 • kolumb2

  Oceniono 14 razy 0

  W każdym innym kraju takie indywidum jak HGW już dawno podała by się do dymisji.Szmalcownik w rodzinie całkowicie wyłączył by ją z życia towarzyskiego i zawodowego.A w Polsce?Ma się dobrze i bronią ją inni.To jest zwyczajny skandal.

 • terazjakinick

  Oceniono 12 razy 0

  Kompletnie nie rozumiem HGW. Zamiast przyjść, zderzyć się z Patrykiem J., który ledwo potrafi odróżnić prawą nogę o lewej, HGW bawi się w gierki. Rozmowa z Patrykiem J. to byłby czysty kabaret :)

 • Łukasz Łachacz

  Oceniono 3 razy -1

  Hajka ma wywalone na wszystko..W tym kulawym prawie nic jej nie grozi.....postkomuniści długo na nie pracowali...
  A tymczasem u waszych mocodawców w Niemczech sędzia może być nawet czynnym politykiem

 • Freddy Kruger

  Oceniono 3 razy -1

  Pani Haniu, zla strategia powodami formalnymi. Gdyby nie miala pani nic do ukrycia nie chowała by się pani za przeslankami formalnymi. No i jest ryzyko, ze bedzie musiala pani przyjsc, a wtedy bylejaki zje pania na deser

 • Krzysztof L

  Oceniono 1 raz -1

  Dzieki panu Dudzie możecie sobie te kary wsadzić w miejsce "gdzie słoneczko nie dociera".

 • brytnej

  Oceniono 5 razy -1

  Lepsza Gronkiewicz z dwudziestoma grzywnami niż niekarani (jak na razie) Kaczyński, Zero, Macierewicz, Czarnecki, Duda czy byje jaki pisowiec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX