Jest decyzja z Nowogrodzkiej. Nie będzie specjalnego posiedzenia Sejmu po wetach Dudy

W trakcie poniedziałkowej narady w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej pojawiły się informacje, że jeszcze w tym lub przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu.

Członkowie PiS przez wiele godzin dyskutowali o scenariuszach po zaskakującej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział weto do ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. 

W mediach pojawiły się informacje, że - mimo sejmowych wakacji - zwołane będzie dodatkowe posiedzenie, na którym PiS mogłoby podjąć próbę odrzucenia weta lub zacząć prace nad ustawami w nowej wersji.

Nie wykluczał tego marszałek Senatu Stanisław Karczewski, co dodatkowo podsyciło spekulacje na temat tego, kiedy posiedzenie się odbędzie i co znajdzie się w porządku obrad.

Wygląda na to, że ostateczna decyzja jest inna. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i wicemarszałek Joachim Brudziński poinformowali, że nie ma takich planów.

Kolejne posiedzenie Sejmu, zgodnie z harmonogramem, odbędzie się dopiero 13 września.

W siedzibie PiS zwołano naradę, na polityków czekali demonstranci

Więcej o:
Komentarze (133)
Jest decyzja z Nowogrodzkiej. Nie będzie specjalnego posiedzenia Sejmu po wetach Dudy
Zaloguj się
 • mx3m

  Oceniono 39 razy 35

  Jak jojo mówi, że nie będzie, to znak że trzeba kupować bilet do Warszawy. Temu kolesiowi nie dałbym na przechowanie nawet trampek typu sierżant.

 • pisiekundlecaladobe

  Oceniono 27 razy 25

  Przypominam, że weto zostało ZAPOWIEDZIANE a nie wykonane i wysłane. PO CO zwoływać sejm, skoro NA RAZIE nie ma przesłanek? Adrian wyśle papier za dwa i pół tygodnia. I WTEDY się zwoła sejm, który niby do 13 września ma nie być zwoływany. Proste. Nie dajcie się wpuścić w maliny.

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 23 razy 19

  Zgodnie z art. 122 ust. 5 Konstytucji RP prezydent może z umotywowanym wnioskiem przekazać ustawę Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. Po ponownym uchwaleniu ustawy przez Sejm większością 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

  Ustawowa liczba posłów to 460 zatem połowa to 230. Pis ma 234 mandaty więc wystarczy szybkie nocne zebranie samych posłów PiS, zagłosują za odrzuceniem weta i tyle w temacie. Po tych krętaczach z komunistycznym rodowodem można spodziewać się wszystkiego.

 • berek-oberek

  Oceniono 19 razy 15

  Śmierdzi to, czemu mielibyśmy im wierzyć? Zwołać mogą w każdej chwili albo zająć się następnym etapem niszczenia państwa, wakacji na pewno nie będzie.

 • notremak

  Oceniono 15 razy 13

  Coś uknuli, to pewne.
  Chyba jakieś posiedzenie w trybie złodziejsko-szemranym, nocnym, bez posłów opozycji, których nie powiadomią.
  Ludzie, bądźcie czujni!

 • dante_waw

  Oceniono 16 razy 12

  tere fere... posiedzenie wyjazdowe zwola sie w nocy z soboty na niedziele i dziwnym trafem poinformuje o nim tylko poslow PiS... miejsce bedzie podane na 15 min przed glosowaniem nad wetem.... jezeli okaze sie ze na sale nie zdaza poslowie opozycji to jesze bedzie mozna machnac zmiany w konstytucji :)..... nie po to siedzieli po nocach glosujac wszystko hurtem zeby sie tyle roboty mialo zmarnowac....

 • andrew1507

  Oceniono 14 razy 12

  Nie dajmy pisiatemu smoczysku się ocknąć.
  Domagajmy się delegalizacji PiS za zamach stanu.
  Dymisji Szydło i całego rządu i nowych wyborów aby w demokratyczny sposób obalić dyktaturę.

 • kemor234

  Oceniono 13 razy 11

  Na razie zatrzymano protesty Narodu, które rosły w postępie geometrycznym.
  Naród się zjednoczył w odpowiedzi na wyjątkową arogancję "władzy" i mordy zdradzieckie.
  Pojawiło się realne niebezpieczeństwo utraty władzy.
  Ale rozmontowanie władzy sądowniczej jeszcze się nie zakończyło. I NIE ZAKOŃCZY !!!!
  Teraz nastąpi rozmydlanie tematu ...

 • andrew1507

  Oceniono 14 razy 10

  Uderzyć w PiS w sprawie delegalizacji PiS za zamach stanu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX