Prezydent wetuje, Macierewicz komentuje. "Wojna hybrydowa", "na pewno się nie cofniemy"

Minister obrony Antoni Macierewicz był w poniedziałek wieczorem gościem TV Trwam i Radia Maryja. Padły m.in. pytania o zmiany w sądownictwie.

- Od 28 lat społeczeństwo czekało na reformę systemu sprawiedliwości, dziś od prezydenta usłyszeliśmy dwa razy weto - zaczął rozmowę z szefem MON prowadzący ks. Piotr Dettlaff.

- To trudna sytuacja - odpowiedział Macierewicz. I od razu zapewnił, że - jak mówiła w orędziu premier Beata Szydło - rząd na pewno się nie cofnie. 

- Bez względu na trudności, jakie napotykamy, ta kwestia jest kluczowa dla możliwości przeprowadzenia reform i odbudowy państwa polskiego - powiedział Macierewicz.

Wojna hybrydowa

Działania wszystkich przeciwnych reformie wymiaru sprawiedliwości minister określił jako rodzaj:

wojny hybrydowej, bazującej na dezinformacji i na presji, mających charakter przemocy

Jeśli chodzi o międzynarodową presję na rząd, minister ocenił, że to „bardzo szeroko zakrojona operacja”. - Olbrzymią rolę odgrywają środowiska antychrześcijańskie, antykatolickie – te środowiska, które kwestionują w ogóle istnienie niepodległych państw narodowych - powiedział.

PiS ma plan

Zapewnił, że PiS ma już gotowy scenariusz dalszych działań w sprawie zmian w sądownictwie. - Chciałbym przeprosić (…), że nie przedstawimy teraz szczegółowego harmonogramu działań, ale zapewniam, że został on przygotowany i będzie realizowany - powiedział szef MON.

- Żyjemy w czasach, w których każde nasze słowo jest nie tylko bardzo obserwowane, ale też traktowane jako punkt odniesienia do działań przeciwnych, jako punkt wyjścia do przygotowań, które mają uniemożliwić nam (…) skuteczne przeciwdziałanie niszczeniu Polski. Dlatego też nie będziemy wykładali publicznie w dniu dzisiejszym całego scenariusza – powiedział Macierewicz.

W siedzibie PiS zwołano naradę, na polityków czekali demonstranci

Więcej o: