Prezydent wetuje, Macierewicz komentuje. "Wojna hybrydowa", "na pewno się nie cofniemy"

Minister obrony Antoni Macierewicz był w poniedziałek wieczorem gościem TV Trwam i Radia Maryja. Padły m.in. pytania o zmiany w sądownictwie.

- Od 28 lat społeczeństwo czekało na reformę systemu sprawiedliwości, dziś od prezydenta usłyszeliśmy dwa razy weto - zaczął rozmowę z szefem MON prowadzący ks. Piotr Dettlaff.

- To trudna sytuacja - odpowiedział Macierewicz. I od razu zapewnił, że - jak mówiła w orędziu premier Beata Szydło - rząd na pewno się nie cofnie. 

- Bez względu na trudności, jakie napotykamy, ta kwestia jest kluczowa dla możliwości przeprowadzenia reform i odbudowy państwa polskiego - powiedział Macierewicz.

Wojna hybrydowa

Działania wszystkich przeciwnych reformie wymiaru sprawiedliwości minister określił jako rodzaj:

wojny hybrydowej, bazującej na dezinformacji i na presji, mających charakter przemocy

Jeśli chodzi o międzynarodową presję na rząd, minister ocenił, że to „bardzo szeroko zakrojona operacja”. - Olbrzymią rolę odgrywają środowiska antychrześcijańskie, antykatolickie – te środowiska, które kwestionują w ogóle istnienie niepodległych państw narodowych - powiedział.

PiS ma plan

Zapewnił, że PiS ma już gotowy scenariusz dalszych działań w sprawie zmian w sądownictwie. - Chciałbym przeprosić (…), że nie przedstawimy teraz szczegółowego harmonogramu działań, ale zapewniam, że został on przygotowany i będzie realizowany - powiedział szef MON.

- Żyjemy w czasach, w których każde nasze słowo jest nie tylko bardzo obserwowane, ale też traktowane jako punkt odniesienia do działań przeciwnych, jako punkt wyjścia do przygotowań, które mają uniemożliwić nam (…) skuteczne przeciwdziałanie niszczeniu Polski. Dlatego też nie będziemy wykładali publicznie w dniu dzisiejszym całego scenariusza – powiedział Macierewicz.

W siedzibie PiS zwołano naradę, na polityków czekali demonstranci

Więcej o:
Komentarze (297)
Prezydent wetuje, Macierewicz komentuje. "Wojna hybrydowa", "na pewno się nie cofniemy"
Zaloguj się
 • carrasius

  Oceniono 75 razy 73

  Tu akurat Antoni ma nieco racji. Wojna hybrydowa rzeczywiście trwa, ma jednak nieco inne cele. A główną tubą propagandową i dezinformacyjną jest tu TVP- "telewizja obiektywna inaczej".

 • zelenyles

  Oceniono 66 razy 62

  Antek wjechaliście w ślepą drogę nie mając wstecznego więc powoli w końcu dojedziecie do urwiska !

 • fakiba

  Oceniono 64 razy 58

  Antek już widzi zielone ludziki i zaraz wyprowadzi na nich swoje ZOMO , po to je stworzył

 • japka_putina

  Oceniono 47 razy 43

  W przedszkolu mówiło się tak: nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz. Jak na prawą rękę wielkiego stratega, to słabo wyszło, panie Antku. Wojna hybrydowa, szeroko zakrojona operacja międzynarodowa, zniszczenie Polski, nie cofniemy się, a tym czasem na stole leżą totalne gnioty, produkty pośpiechu, amatorszczyzny, niechlujstwa i bezczelności, których nawet facet zwany długopisem nie chce dotknąć. Do tego w kilka tygodni udało się wam zmobilizować przeciwko sobie młodzież, która tej lekcji i swojego pierwszego obywatelskiego sukcesu prędko nie zapomni. Krokodyl z powyłamywanymi zębami się z was zrobił.

 • cornee

  Oceniono 31 razy 29

  Lepiej niech on powie jak jego obiecane wszystkie zakupy, o których się rozmarzył. No i jak tam ta komisja się ma? Coś za długo dochodzą do prawdy. Podejrzewam, że odgrzeją kotleta przed wyborami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX