To mogła nie być miła rozmowa. Merkel zadzwoniła do Dudy. Rozmawiali 45 minut

Telefoniczna rozmowa kanclerz Niemiec z polskim prezydentem trwała 45 minut. Relacje obu stron nieco się różnią.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda rozmawiał we wtorek z Angelą Merkel o niedawnym szczycie Trójmorza w Warszawie, szczycie G20 w Hamburgu oraz o spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem. 

 - Politycy podzielili opinię, że Inicjatywa Trójmorza ma proeuropejski charakter i przyczynia się do spójności Unii; oboje wyrazili też satysfakcję z wizyty prezydenta Trumpa, potwierdzili wolę silnej więzi euroatlantyckiej i odnotowali, że prezydent USA w Warszawie jasno zadeklarował gwarancje dla bezpieczeństwa w ramach NATO - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Dodał, że kanclerz pogratulowała prezydentowi "sukcesu szczytu Trójmorza".

O tę samą rozmowę był pytany rzecznik niemieckiego rządu. Wśród tematów rozmowy wymienił ten, o którym kancelaria Dudy nie wspomina. Steffen Seibert powiedział, że poruszono także zagadnienia państwa prawa.

Rzecznik zapewnił, że niemiecki rząd z wielką uwagą obserwuje reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce i towarzyszące jej protesty. Dodał, że Niemcy popierają działania Komisji Europejskiej, która włączyła do dialogu prowadzonego z polskim rządem sprawy bieżących kwestii prawnych.

Na pytanie, czy Merkel wyraziła wprost swoje zaniepokojenie sytuacją w Polsce, rzecznik odpowiedział, że nie będzie ujawniał treści prywatnej rozmowy. Zapewnił jednak, że Niemcy uważnie śledzą wydarzenia w Polsce.

PiS chce przejąć Sąd Najwyższy, ale opozycja protestuje

Więcej o polityce Angeli Merkel w książce. Ebook jest dostępny na publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (335)
To mogła nie być miła rozmowa. Merkel zadzwoniła do Dudy. Rozmawiali 45 minut
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 96 razy 58

  "Na pytanie, czy Merkel wyraziła wprost swoje zaniepokojenie sytuacją w Polsce, rzecznik odpowiedział, że nie będzie ujawniał treści prywatnej rozmowy. "

  Prywatne rozmowy to prezydent może sobie przeprowadzać w domu z małżonką. Poza tym nie dzwoniła Merkel do Dudy umówić się na party tylko Kanclerz Niemiec do niestety Prezydenta Polski.

 • fakiba

  Oceniono 69 razy 39

  Ciekawe czy długo musiał Adrian w poczekalni u szefa czekać na pozwolenie porozmawiania z panią Merkel ?

 • fakiba

  Oceniono 66 razy 38

  Szczerski tak samo jak Nutria łże jak bura suka , pisie pachołki w kancelarii marionetki , mówią tylko to co dostaną w przekazie z Nowogrodzkiej

 • hunkyyankee

  Oceniono 53 razy 25

  Piczkowatym polaczkom przeszkadzała ciepła woda w kranie, to teraz mają przedsionek nazizmu i są szczęśliwi. Ważne że sprzedawczyki zainkasowały 500+ na swój nikomu nie potrzebny, wybrakowany genetycznie pomiot.

 • fakiba

  Oceniono 53 razy 19

  Duda przed panią Merkel się tłumaczył , to jest niedopuszczalne i karygodne , jak on się z tego przed pisorami wyspowiada

 • dzakarta

  Oceniono 27 razy 13

  Adrian nie rozumie po polsku (m.in. Konstytucji), a co dopiero po angielsku. Jego dukanie przyprawia o zmarszczki na du.pie !

 • spyderman2

  Oceniono 10 razy 10

  adrian dudopis zapisze się w historii Polski jako zdrajca ojczyzny. razem "balbiną" kłamczynskim wspólpracującym z sb, antonim ruskim agentem i resztą pisowskich siepaczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX