Członek Trybunału Stanu w TVP Info: Opozycja to zorganizowana grupa przestępcza

- Destrukcyjnej grupie zależy, żeby jeszcze bardziej destabilizować sytuację Polski, najlepiej, żeby ktoś ich pobił z zewnątrz i oskarżą o to rząd i policję - mówił o politykach opozycji w TVP Info Piotr Andrzejewski, członek Trybunału Stanu.

Gościem wczorajszego wydania "Minęła dwudziesta" w TVP Info był Piotr Andrzejewski, były senator wybierany z poparciem PiS, obecnie członek Trybunału Stanu. Tematem rozmowy była m.in. reforma sądownictwa i oświadczenie prezydenta związane z ustawą o Sądzie Najwyższym. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Andrzejewski przekonywał, że "reforma jest słuszna", jednocześnie krytykował partie opozycyjne.

- Polska nie ma opozycji. Ma destrukcyjną grupę, która będzie wszystko robiła, by uniemożliwić sprawowanie władzy przez tych, którzy zostali do niej demokratycznie powołani - stwierdził Andrzejewski.

- Mamy taką opozycję, która nawet jeżeli damy coś dobrego czy złego, wszystko jest na nie, bo oni chcą likwidacji państwa w takim kształcie i prawa. Musimy mimo to tę reformę robić. (...) Destrukcyjnej grupie zależy, żeby jeszcze bardziej destabilizować sytuację Polski, najlepiej, żeby ktoś ich pobił z zewnątrz i oskarżą o to rząd i policję. Jest to zorganizowana grupa przestępcza - zaznaczył członek TS.

Później zaznaczył, że "tylko wielkiemu miłosierdziu tych, którzy rządzą, Jarosława Kaczyńskiego i chęci utrzymania stabilnego państwa i prawa w Polsce, zawdzięczamy to, że ta grupa, która może nosić charakter grupy zorganizowanej przestępczości, nie jest postawiona w stan oskarżenia".

Piotr Andrzejewski był działaczem opozycji w PRL, a później wieloletnim senatorem AWS, następnie dwukrotnie z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

Nie uzyskał reelekcji w wyborach parlamentarnych w 2011 r. i 2015 r. W 2011 r. został członkiem Trybunału Stanu, ponownie wybrany w 2015 r. z rekomendacji PiS.

Wicemarszałek Sejmu przeprasza Macierewicza. Za 'pokaz arogancji i grubiaństwa'