Tym spotem PiS chce przekonać do zmian w sądach. "Czas nadzwyczajnej kasty dobiega końca"

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało spot, w którym przekonuje do przegłosowanych ustaw o KRS, ustroju sądów powszechnych, a także do projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. "Polacy muszą odzyskać zaufanie do wymiaru sprawiedliwości" - przekonuje PiS.

Spot Prawa i Sprawiedliwości opublikowany dziś na oficjalnym kanale partii na YouTube rozpoczyna się dramatyczną muzyką i zdjęciami, które mają zobrazować problemy polskiego sądownictwa"

"Po czasach PRL polskie sądownictwo nie było odbudowane. Przez ostatnie lata pozwalano na patologie: sędziowie na telefon, służący rządom PO-PSL, dbający o swoje przywileje, stawiający się ponad prawem, łaskawi wobec przestępców, surowi wobec słabych, zajęci sobą, a nie sprawami obywateli. Polacy nie chcą takich sądów" - mówi lektor.

 

"Bez reformy sądów nie będzie naprawy państwa. Polacy muszą odzyskać zaufanie do wymiaru sprawiedliwości, dlatego Prawo i Sprawiedliwość realizuje swoje zobowiązanie i wprowadza tak długo oczekiwane zmiany w wymiarze sprawiedliwości" - słyszymy w spocie.

PiS przekonuje w dwuminutowym filmie, że "losowe przydzielanie sędziom spraw zapewni uczciwe postępowania, reforma administracyjna przyśpieszy postępowania sądowe, zlikwiduje biurokrację i zagwarantuje rzeczywistą niezależność uczciwym sędziom".

"Czas nadzwyczajnej kasty, które chce, żeby było tak, jak było, dobiega końca. Sprawiedliwa Polska to zadanie, które dziś realizujemy" - kończy lektor.

Ustawa o Sądzie Najwyższym

W Sejmie trwa pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Projekt zakłada m.in. wygaszenie kadencji sędziów Sądu Najwyższego z wyjątkiem tych, którzy zostaną wskazani przez Krajową Radę Sądownictwa.

Wprowadza też instytucję Izby Dyscyplinarnej, która ma zajmować się sprawami dyscyplinarnymi środowiska prawniczego, w tym sędziów i prokuratorów.

Czytaj więcej w naszej relacji NA ŻYWO >>>